"Jawor" otrzyma blisko ćwierć miliona zł

2020.09.09 16:31
Dom Pomocy Społecznej "Jawor" w Jałówce otrzyma blisko 240 tys. zł z PRFON-u. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont związany z przystosowaniem placówki do potrzeb osób niepełnoprawnych.
"Jawor" otrzyma blisko ćwierć miliona zł
Fot: Pixabay

Lepsze warunki

Dom Pomocy Społecznej (DPS) "Jawor" w Jałówce w gminie Michałowo otrzyma ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ponad 238 tys. zł.

Pieniądze zostaną przekazane na remont, który przystosuje placówkę do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach projektu wymieniona zostanie winda, wykonany będzie kompleks sanitarny, łazienki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych w postaci m.in. podparć pod wannę.

- Bardzo cieszymy się z uzyskanych środków dzięki którym, będziemy mogli przebudować dwie łazienki oraz windę, która lata świetności ma już za sobą – powiedział starosta białostocki Jan Perkowski.

W ramach przygotowań do kolejnej przebudowy, wykonane zostaną prace sanitarne oraz elektryczne.

Domy Pomocy Społecznej

W powiecie białostockim funkcjonują cztery DPS-y: w Choroszczy, Uhowie, Jałówce i Czerewkach. Pełnią one ważną rolę, ponieważ coraz więcej osób chorych lub w podeszłym wieku wymaga opieki.

DPS w Jałówce powstał w 1957 r. i od początku istnienia największy nacisk kładzie na aktywizację osób starszych i zapewnienie im jak największej liczby atrakcji oraz ciekawych form spędzania czasu.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39