Jazz na BOK-u już wkrótce. Zaprezentuje się silna ekipa charyzmatycznych muzyków [KONKURS]

2024.06.13 07:08
Już w najbliższą niedzielę (16 czerwca) w Klubie Fama odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz na BOK-u. Usłyszymy utwory z ilustracyjnego albumu "Hope".
Jazz na BOK-u już wkrótce. Zaprezentuje się silna ekipa charyzmatycznych muzyków [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Ilona Damięcka, Mateusz Smoczyński, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz. Tak prezentuje się skład zespołu, który umili nam wieczór w niedzielę (16 maja). Koncert z cyklu Jazz na BOK-u rozpocznie się o godzinie 20:00 w białostockim Klubie Fama.

Artyści zaprezentują przed nami muzykę ilustracyjną z albumu "Hope". Jak zapewniają organizatorzy piosenki te charakteryzują się minimalizmem i subtelnym, ciepłym brzmieniem. Usłyszymy także unikatowe kompozycje inspirowane muzyką żydowską oraz utwór, który został zadedykowany przez Ilonę Damięcką Tomaszowi Stańce.

Mistrzowski kwartet zadba o niezapomniane emocje

Mateusz Smoczyński jest cenionym skrzypkiem jazzowy i kompozytorem. Edukację muzyczną pobierał w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi obecnie działalność dydaktyczną. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Wielokrotnie zdobywał także tytuł jazzowego skrzypka roku w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Ilona Damięcka to polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Ukończyła edukację wyższą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Jest Laureatką Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku (1999). Współpracowała między innymi z Marcinem Pospieszalskim, Przemkiem Dyakowskim, Mietkiem Szcześniakiem oraz Ewą Urygą.

Michał Jaros zachwyci nas tego wieczoru swoją grą na kontrabasie. Został uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu. Na swoim koncie ma wiele znaczących nagród, między innymi: Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą czy Grand Prix "Swingujący Kruk" na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Ponadto, jest laureatem Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019).

Michał Miśkiewicz jest perkusistą, którego charakteryzuje niezwykle wyrazisty styl gry. Już jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Zaledwie rok później rozpoczął współpracę z Tomaszem Stańko. Jako członek jego kwartetu, młody artysta uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM (Soul Of Things, Suspended Night, Lontano) oraz wiele lat koncertował na różnych, ważnych dla muzycznego świata scenach Europy i USA.

Konkurs!

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na niedzielny koncert: KONKURS.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1066 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39