Jechał od krawężnika do krawężnika. Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę

2022.11.30 12:30
24-letni mężczyzna nie zawahał się widząc, że jeden z kierowców jedzie od krawężnika do krawężnika. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policję.
Jechał od krawężnika do krawężnika. Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę
Fot: podlaska policja

24-letni kierowca zauważył na jednym z białostockich osiedli opla. Pojazd poruszał się od krawędzi do krawędzi, więc zaczął przypuszczać, że osoba za kółkiem jest po alkoholu. Nie zawahał się i zaczął działać. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i "zabezpieczył" kluczyki. Wezwał na miejsce patrol policji.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce i zbadali alkomatem 46-letniego kierowcę opla, okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zabrano mu prawo jazdy i o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy, kto po spożyciu alkoholu wsiada za kółko jest potencjalnym sprawcą nieszczęścia. Zagraża nie tylko swojemu bezpieczeństwu, ale i innych. Apelują, by brać przykład z 24-letniego kierowcy i obserwować innych uczestników ruchu drogowego, a w razie potrzeby – reagować.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39