Jedyny taki festiwal w sercu polskiej przyrody. Odbędzie się już w ten weekend

2023.08.03 15:09
Nadchodzi kolejna edycja Festiwalu Sztuka w Naturze. To niepowtarzalne wydarzenie, które łączy w sobie sztukę, naukę, ekologię oraz relacje z naturą. Festiwal odbędzie się w samym sercu polskiej przyrody.
Jedyny taki festiwal w sercu polskiej przyrody. Odbędzie się już w ten weekend
Fot: Festiwal Sztuka w Naturze / Facebook

Rozpoczęcie Festiwalu nastąpi w piątek (04.08). W programie pierwszego wieczoru przewidziane jest oficjalne otwarcie oraz spotkanie z wyjątkowymi gośćmi, takimi jak reżyserka Beata Hyży-Czołpińska, zdobywczyni wielu nagród na festiwalach filmowych.

Towarzyszyć jej będą prof. Jerzy Gutowski, entomolog z Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży, Małgorzata Bołbot, badaczka historii z Białowieskiego Parku Narodowego oraz prof. dr hab. biolog Bogumiła Jędrzejewska z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży.

W ramach inauguracji festiwalowej publiczność będzie miała okazję obejrzeć film "Drobny, kruchy człowiek" z 2022 roku, ukazujący postać prof. Jana Jerzego Karpińskiego, pierwszego dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego, którego działalność przyczyniła się do rozwoju nauki zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W sobotę (05.08) wydarzenia festiwalowe rozpoczną się o godz. 10:00. Katarzyna Simonienko, psychiatra i ekoterapeutka, poprowadzi wykład na temat "Zielonych Recept" oraz ekoterapii i jej roli w ochronie zdrowia na świecie.

Następnie Mila Monk, ekolingwistka z Litwy, przemówi na temat ekolingwistyki i wpływu języka na nasze nastawienie do przyrody, wykład będzie dostępny w języku angielskim z możliwością tłumaczenia na język polski. Następnie Marzena Żachowska, psychoterapeutka i przewodniczka kąpieli leśnych, poruszy temat wykorzystania natury w psychoterapii.

Na godz. 14:30 zaplanowana jest popołudniowa kąpiel leśna dla osób dorosłych pod opieką przewodniczki kąpieli leśnych, Joanny Ciepielewskiej, a o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż prac fotograficznych Cezarego Werpachowskiego, który przedstawi swoje artystyczne spojrzenie na przyrodę.

Niedzielne (06.08) wydarzenia rozpoczną się o godz. 9:00 zajęciami kąpieli leśnej dla dorosłych prowadzone przez Małgorzatę Charyton, antropolożkę medyczną i przewodniczkę kąpieli leśnych, natomiast od godz. 10:00 do godz. 12:00 będzie można wziąć udział w kąpieli leśnej dla rodzin z dziećmi, która będzie prowadzona przez Marzenę Żachowską.

Kolejne warsztaty rozpoczną się o godz. 12:00 i będą poświęcone grzybom wspierającym zdrowie, zarówno ich hodowli, jak i użytkowaniu. Poprowadzi je Kamil Simonienko, przyrodnik i miłośnik lasu. Ostatnim wydarzeniem w ciągu tego dnia będą warsztaty poetyckie na temat ekopoezji, które poprowadzi Mila Monk. Rozpoczną się o godz. 14:00.

Więcej informacji: III Festiwalu Sztuka w Naturze

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1201 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39