Jest kolejne zwycięstwo Tura. Teraz czas na rogate derby

2024.01.14 11:05
II-ligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski odnieśli 13. zwycięstwo w sezonie. Tym razem ekipa z północno-wschodniej Polski pokonała KS Legion Legionowo.
Fot: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski ma kolejne dwa punkty. W sobotę (13.01) podopieczni Rafała Króla pokonali na wyjeździe Legion Legionowo, zwyciężając 100:90. Mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, był bardzo wyrównany, w zespole gospodarzy świetne zawody rozegrał m.in. Mikołaj Motel, który zapewnił swej drużynie 34 oczka, jednak po ostatniej syrenie z triumfu cieszyli się goście.

W ekipie Tura pierwsze skrzypce ponownie grał Łukasz Kuczyński. Zawodnik ten w niespełna 20 minut zdobył 26 punktów, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że trafił on aż 5 z 6 trójek.

W następnej kolejce aktualnie 5. w tabeli Tur zmierzy się we własnej hali z Żubrami, które w 17. serii zmagań pauzowały. Rogate derby rozegrane zostaną w najbliższą środę (17.01) o godz. 19.00.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 17 18 1-16

KS Legion Legionowo - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 90:100 (24:22, 23:24, 20:27, 23:27)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (10 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (26 pkt), Mikołaj Krakowiak (13 pkt), Pavlo Bondarenko (3 pkt), Patryk Milewski (15 pkt), Wojciech Jakubiak (12 pkt), Aaron Weres (8 pkt), Marcin Marczuk (12 pkt), Mariusz Rapucha (1 pkt)