Jest nowa decyzja dla spalarni w Białymstoku

2011.02.08 00:00
We wtorek (8.02) opublikowano informację o wydaniu przez prezydenta miasta ponownej decyzji środowiskowej dla spalarni śmieci, której budowa jest planowana w Białymstoku. Poprzednią decyzję uchyliło Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
Jest nowa decyzja dla spalarni w Białymstoku
Fot: sxc.hu

Decyzja środowiskowa to jeden z dokumentów, którego otrzymanie jest konieczne przed przystąpieniem do realizacji inwestycji mogących mieć niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Taką jest termiczny zakład unieszkodliwiania odpadów, który ma powstać przy ul. Andersa w Białymstoku.

Władze miasta przekonują, że popularnie zwana spalarnia - choć jej budowa budzi sprzeciwy okolicznych mieszkańców - nie będzie pod żadnym względem uciążliwa dla białostoczan i całkowicie bezpieczna dla przyrody.

Poprzednią decyzję prezydenta uchyliło po zastrzeżeniach organizacji ekologicznych Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Instytucja miała - jak wyjaśniał wówczas zastępca prezydenta miasta Adam Poliński, do niej jedynie uwagi formalne.

Wydana właśnie decyzja jest poprawiona w stosunku do poprzedniej. Teraz przed miastem będą stały kolejne etapy przygotowań do realizacji inwestycji - m.in. uzyskanie pozwolenia na budowę czy ogłoszenie przetargu na wykonanie instalacji.

Spalarnia ma powstać do końca 2015 r. Większość kosztów jej budowy pokryją fundusze unijne.

E.S.

1463 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39