Jest nowy film promujący Up To Date Festival. Usłyszymy w nim znany głos [WIDEO]

2016.09.16 16:14
"Bagaż życia" - tak zatytułowany jest film, który promuje tegoroczną edycję Up To Date Festival. Można go już oglądać w sieci.
Jest nowy film promujący Up To Date Festival. Usłyszymy w nim znany głos [WIDEO]
Kadr z filmu "Bagaż życia"

Up To Date Festival od 2010 r. porusza się w kulturze, którą niejeden określa "kulturą młodych". Muzyka elektroniczna, kultura hip-hip i szeroko pojęty design nie zaliczają się niestety do standardowych zainteresowań polskiego seniora. Co więcej, również i wśród młodszych odbiorców panuje zgoda co do niszowości programu Festiwalu. Ekipa festiwalowa, na czele ze swoim dyrektorem kreatywnym Cezarym Chwicewskim, we współpracy z filmowcem Krzysztofem Kiziewiczem, podejmuje się próby uwrażliwienia starszych pokoleń na zainteresowania młodzieży.

Twórcy filmu stanęli przed pytaniem: co zrobić, by senior zrozumiał i docenił kulturę, która angażowała generację jego dzieci i wnuków? Jako że Up To Date Festival od samego początku pragnął szerzyć zainteresowanie muzyką, łączyć przy niej pokolenia i obalać stereotypy, to na pomysł nie trzeba było długo czekać. Nasi rodzice i dziadkowie mogą się przecież tak samo dobrze bawić i przeżywać jak my.Ponad 6 tys. przejechanych kilometrów, ponad 9 godzin surowego materiału wideo, kilkaset godzin pracy przy montażu i post-produkcji oraz zbiorowa scena z udziałem ponad 400 białostoczan - to szybki bilans wyczerpującego procesu powstawania "Bagażu życia", w którym głównym bohaterem jest Stanisław Chwicewski, na co dzień podlaski biznesmen. Zbieżność nazwisk z Cezarym jest tu nieprzypadkowa. Ojciec i syn stworzyli razem film promocyjny, którego premiera przypada na nieco późniejszy termin niż zazwyczaj.

- Poruszana tematyka wymaga czasu i dojrzewającego procesu kreacji. Z pierwotnego pomysłu, dzięki pojawiającej się na mojej drodze inspiracjach, wykiełkowała szalona produkcja. Dwukrotnie za mały zespół i bardzo ograniczone środki nie pomagały w ukończeniu produkcji na czas, ale daliśmy radę, bo kochamy kulturę, naszą podlaską, białostocką tożsamość i chcieliśmy z całych sił przełamać standardy komunikacji i myślenia o tym, czym się zajmujemy - mówi Cezary Chwicewski, twórca filmu.

W filmie możemy zobaczyć m.in. białostocki dworzec PKS, Planty, Central oraz turystyczne ujęcia z regionu. Lektorem jest Tomasz Knapik.

Film łączy się z ogłoszoną ostatnio przez organizatorów Festiwalu akcją 50+. Otóż w dniu festiwalu każda osoba mająca powyżej pięćdziesięciu lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty (więcej: Festiwal także w Pałacu Branickich. Dużo nowości na Up To Date).

Up To Date Festival odbędzie się w dniach 23-24 września. Patronujemy imprezie.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1630 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39