Jest pierwsze wzmocnienie Jagiellonii. Żółto-Czerwoni sięgnęli po piłkarza włoskiej Spezii

2023.01.13 20:06
Wiosną 2023 r. barwy białostockiej Jagiellonii reprezentować będzie Aurelien Nguiamba. Francuz przychodzi do Dumy Podlasia na zasadzie wypożyczenia.
Jest pierwsze wzmocnienie Jagiellonii. Żółto-Czerwoni sięgnęli po piłkarza włoskiej Spezii
Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok do tej pory podczas zimowej przerwy tylko pozbywała się zawodników (transfer Bogdana Tiru i rozwiązanie umowy z Fedorem Cernychem), ale teraz przyszedł w końcu czas na pierwsze wzmocnienie. Szeregi podlaskiego zespołu zasilił właśnie Aurelien Nguiamba, czyli 23-letni Francuz, który ostatnie półtora roku spędził w grającej w Serie A Spezii. Środkowy pomocnik miał jednak problemy z regularnym pojawianiem się na boisku, o czym świadczy fakt, że na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech zaliczył tylko 3 spotkania (dodatkowo 1 mecz w Pucharze Włoch).

- Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie. Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie. Jestem przekonany, że Aurelien jako dobry zawodnik szybko wkomponuje się w drużynę - mówi na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii.

Zanim Nguiamba trafił do Spezii, występował on w takich zespołach jak GFC Ajaccio oraz AS Nancy. 23-latek, który w przeszłości grywał w młodzieżowych reprezentacjach Francji, będzie wypożyczony do Dumy Podlasia do końca sezonu 2022/2023.

- Temat wypożyczenia narodził się 10 dni temu. Otrzymałem informację, że interesuje się mną Jagiellonia. Dużo o drużynie oraz klubie opowiedział mi jeden z zawodników, z którym gram w Spezii. Mowa o Bartku Drągowskim. Przekonywał, że to będzie dobry ruch, bo z pewnością rozwinę się, będę mógł przede wszystkim regularnie grać. Później swoją wizję przedstawił mi dyrektor sportowy białostockiego klubu. Mi ten projekt bardzo się spodobał, szybko doszliśmy do porozumienia i tak się tutaj znalazłem - informuje Aurelian Nguiamba.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39