Jest pozwolenie na budowę Galerii Jagiellońskiej

2013.01.18 00:00
Inwestor Galerii Jagiellońskiej otrzymał pozwolenie na budowę centrum handlowo-usługowego o powierzchni całkowitej 110 tys. metrów kwadratowych. Dokument uprawomocni się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Jest pozwolenie na budowę Galerii Jagiellońskiej
Fot: Jerzy Trojanowski (archiwum)
Galeria Jagiellońska powstanie na miejscu dawnego stadionu Jagiellonii przy ul. Jurowieckiej

Pozwolenie na budowę uruchamia proces wyboru wykonawcy projektu. Z chwilą rozstrzygnięcia przetargu, spółka przystąpi do realizacji inwestycji. Zgodnie z harmonogramem, ma to nastąpić wiosną.

- Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, którzy doceniają świetną lokalizację i nowoczesną architekturę galerii, a także koncepcję uczynienia z niej miejsca spotkań dla białostoczan. Jesteśmy bliscy sfinalizowania pierwszych umów – twierdzi Anna Konkel, członek zarządu galerii Jagiellońskiej.

Galeria Jagiellońska powstaje przy ulicy Jurowieckiej w Białymstoku. Oprócz części handlowo-usługowej, gdzie znajdą się sklepy, restauracje czy strefa rozrywkowa z 8-salowym kinem, w budynku zaplanowano powierzchnie biurowe, a także miejsce na hotel. Jako termin odbioru inwestycji podawany jest koniec 2014 r.

Na podstawie porozumienia z miastem, galeria Jagiellońska, kosztem kilku milionów złotych, ma przebudować ul. Jurowiecką wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres prac obejmie budowę jezdni o przekroju 2x2 z dodatkowymi pasami na zjazdy do galerii. Nieopodal mają powstać dwa nowe przystanki autobusowe i zatoka dla trzech autokarów.

Większościowym udziałowcem galerii Jagiellońskiej jest Józef Wojciechowski, przewodniczący rady nadzorczej firmy J.W. Construction, jeden z najbogatszych Polaków.

Obok planowanej lokalizacji galerii Jagiellońskiej - na placu Inwalidów - trwają już prace przy budowie drugiego, podobnego obiektu - galerii Jurowieckiej. Od kilku miesięcy wykonawca prowadzi tam roboty ziemne. Obiekt również będzie miał kino i hotel, ma być oddany do użytku w pierwszym półroczu 2014 r.

Inwestorem galerii Jurowieckiej jest firma Strus z Siedlec.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1113 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39