Jest pozwolenie na budowę lotniska

2017.07.07 18:30
Wojewoda podlaski wydał decyzję, która umożliwia rozpoczęcie inwestycji polegającej na rozbudowie lotniska na Krywlanach.
Jest pozwolenie na budowę lotniska
Fot: Monika Mróz
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisuje pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji lotniczej

Miasto może przygotowywać się do ogłoszenia przetargu na rozbudowę lotniska lokalnego na Krywlanach. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał pozytywną decyzję odnośnie realizacji tej inwestycji lotniczej.

Wszystko idzie więc zgodnie z planem, bo na początku roku prezydent miasta Tadeusz Truskolaski zapowiadał, że konkurs ofert zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty w drugiej połowie tego roku, a sam obiekt będzie skończony przed upływem następnego.

Będzie ono miało ograniczoną certyfikację, pas startowy o długości 1350 metrów, a lądować będą tam mogły samoloty do 50 osób. Ma być ono przeznaczone głównie do komunikacji biznesowej. 

- My nie zamykamy tego lotniska w 1350 metrach - mówi Tadeusz Truskolaski. - Będzie możliwość wydłużania tego pasa, oczywiście przy zachowaniu procedur. Będą tam mogły lądować samoloty do 50 osób. Będzie ono obsługiwało komunikację biznesową, taksówki lotnicze, ale nie jest powiedziane, że nie będzie prowadzona regularna komunikacja lotnicza, o ile linie będą tym zainteresowane. 

Inwestorem jest oczywiście miasto, które będzie musiało przeznaczyć na to przedsięwzięcie około 30 mln zł. Zarządzać lotniskiem będzie natomiast firma Aero Partner.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

979 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39