Jest praca dla budowlańców, kucharzy i handlowców. Nowe oferty

2013.11.18 00:00
Jakie branże dają największe szanse na zatrudnienie w listopadzie? Ponad połowa ofert (80) zamieszczonych na naszym portalu w tym miesiącu dotyczy branż: budowlanej, gastronomicznej oraz handlowej.
Jest praca dla budowlańców, kucharzy i handlowców. Nowe oferty
Fot: MC
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Jak informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, bezrobocie w naszym województwie z miesiąca na miesiąc spada. Analizując oferty pracy zamieszczone na portalu BialystokOnline.pl, można także zauważyć, że nastąpiło pewne ożywienie na podlaskim rynku pracy. Od początku listopada przybyło ponad 150 propozycji od potencjalnych pracodawców.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy?

Najwięcej ofert, bo aż ponad 30, skierowanych było do osób działających w branży budowlanej. Poszukiwani są zarówno pracownicy fizyczni (murarze, glazurnicy, konstruktorzy-mechanicy, operatorzy koparko-ładowarek, malarze, spawacze, cieśle, zbrojarze), jak i architekci. Osoby zainteresowane pracą za granicą mogą liczyć także na zatrudnienie w Niemczech oraz we Francji. Tutaj najbardziej cenione przez pracodawców jest doświadczenie.

Zobacz: Oferty pracy: Budownictwo, architektura, inżynieria

W listopadzie na brak zainteresowania ze strony pracodawców nie mogą narzekać także handlowcy (liczba propozycji zatrudnienia: 30), a także kucharze, barmani i kelnerzy (20). W przypadku osób zainteresowanych pracą w handlu, w listopadzie trwa rekrutacja m.in. na stanowisko przedstawiciela w branży wędkarskiej, ekspedienta w sklepie cukierniczym, do sprzedaży obwoźnej i do sklepu internetowego. Wymagania stawiane przez pracodawców są zróżnicowane, ale najczęściej powtarzają się: komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów oraz doświadczenie w sprzedaży. Nierzadko wysokość wynagrodzenia wiąże się tutaj z efektywnością i posiada charakter prowizyjny.

Zobacz: Oferty pracy: Sprzedaż, handel

Jest także praca dla informatyków, hostess i opiekunek!

Stosunkowo wiele ofert dotyczy również branż: informatycznej (15), motoryzacyjnej (9). Poszukiwane są także hostessy (9), osoby do opieki nad dziećmi i ludźmi starszymi (9) oraz do call-center (9).

Jeżeli chodzi o branżę informatyczną, poszukiwani są m.in. programiści Android, PHP, IOS, NET/Silverlight, C++ oraz Phyton. Zatrudnienie znajdą także osoby ze znajomością CorelDraw oraz specjaliści ds. wdrożeń systemów informatycznych. W tym przypadku pracodawcy od kandydatów oczekują głównie doświadczenia w programowaniu w danym języku, wykształcenie wyższe jest rzadziej wymagane.

Zobacz: Oferty pracy: Informatyka, IT

A co proponuje urząd pracy?

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku również na swojej stronie internetowej (www.pup.bialystok.pl) zamieszcza aktualne informacje dotyczące wolnych miejsc pracy w regionie. Biorąc pod uwagę oferty z ostatniego tygodnia, najwięcej dotyczy pracowników fizycznych (przykładowo, firma Vito Tomasz Świderski z Białegostoku zatrudni aż 30 osób do sprzątania i mycia samochodów maszynowo oraz prania tapicerek maszynowo). Poszukiwani są również m.in. fryzjerzy, krawcowe, piekarze i robotnicy budowlani.

Znajdą się także oferty dla specjalistów. Dla przykładu, firma Bison Chucks zatrudni 10 konstruktorów-technologów (preferowane wykształcenie wyższe techniczne mechaniczne).

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

955 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39