Jest śledztwo ws. śmierci pacjenta w bielskim szpitalu

2014.09.19 00:00
Bielska prokuratura wszczęła śledztwo ws. pacjenta, który został odesłany z miejscowego szpitala. 62-latek zmarł.
Jest śledztwo ws. śmierci pacjenta w bielskim szpitalu
Fot: sxc.hu

Spawa dotyczy wydarzeń z 30 sierpnia. Do szpitala w Bielsku Podlaskim przywieziono 62-letniego pacjenta. Mężczyzna bardzo źle się czuł i prosił o pomoc. Lekarze odesłali go jednak ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na pogotowie. Przyczyną miały być względy proceduralne. Kiedy mężczyzna trafił na miejsce, jego stan gwałtownie się pogorszył. Wtedy podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta karetką na SOR. Niestety, po kilkunastu minutach 62-latek już nie żył.

Prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

- Obecnie trwa zabezpieczanie dokumentacji medycznej - mówi mówi Adam Naumczuk z Prokuratory Rejonowej w Bielsku Podlaskim. - Następnie będą przesłuchania personelu i rodziny zmarłego.

Sytuacja jest trudna, bowiem do końca nie wiadomo, kto ma zajmować się tego typu nagłymi przypadkami. Sprawę badała nawet prokuratura.

- Badaliśmy sprawę, kto ma transportować pacjentów z udarami mózgu - mówi Adam Naumczuk z Prokuratory Rejonowej w Bielsku Podlaskim. - Postępowanie dotyczące dwóch pacjentów zostało umorzone ze względu na to, że czas transportu chorych nie miał bezpośredniego wpływu na stan jego zdrowia.

Z kolei postępowanie dotyczące sporu bielskiego szpitala z pogotowiem jest obecnie zawieszone. Śledczy nadal czekają na opinię biegłego w tej sprawie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39