Jesteś na kwarantannie, a twój pupil potrzebuje wyjść na spacer? Jest na to sposób

2020.10.21 09:09
Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem i tych, które przebywają w kwarantannie. W związku z zaistniałą sytuacją powstała inicjatywa, która zakłada pomoc w wyprowadzaniu zwierzaka osobom, które na pewien czas zostały "uziemione" w mieszkaniach.
Jesteś na kwarantannie, a twój pupil potrzebuje wyjść na spacer? Jest na to sposób
Fot: Czytelniczka

Na powstałej na Facebooku grupie "Pies w Koronie - grupa wsparcia w czasie zagrożenia COVID-19" można poprosić o pomoc wolontariusza, który wyprowadzi naszego pupila.

Jak poprosić o pomoc?

Gdy przebywasz na przymusowej kwarantannie lub poddajesz się samoizolacji, bądź obawiasz się wyjść z domu, bo jesteś przeziębiony, chory, niepełnosprawny, masz małe dziecko lub po prostu brak rąk do pomocy, ale masz psa lub inne zwierzątko, nie bój się poprosić o pomoc na FB #pieswkoronie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Ważne, by przy przekazywaniu psa nie dochodziło do kontaktu pomiędzy osobą poddaną kwarantannie lub samoizolacji oraz osobą, która wyprowadza jej pupila.

Przed wyjściem ze zwierzakiem na spacer, kontaktujemy się z jego właścicielem, by dowiedzieć się jak się pies zachowuje i na co warto zwrócić uwagę podczas spaceru. Unikamy bezpośredniego kontaktu z właścicielem, pies powinien zostać wystawiony za drzwi przed naszym przybyciem. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i także, by mu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Podczas spaceru używamy jednorazowych rękawiczek, nie dotykamy twarzy i ograniczamy też do niezbędnego minimum dotykanie psiaka. Po spacerze dokładnie myjemy ręce. Najlepiej spacerować też w najbliższym otoczeniu, unikając dużych skupisk ludzkich i przemieszczania się autem, bądź środkami komunikacji miejskiej.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

638 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39