Jeszcze łatwiej uzyskać pomoc podatkową

2011.04.07 00:00
Każdy, kto wypełniając PIT ma problemy i wątpliwości, może je rozwiać za pomocą nowej aplikacji przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Daje ona możliwość zarówno zadawania pytań na temat rozliczeń rocznych ekspertom z resortu finansów, jak też wymieniania się wiedzą z innymi internautami.
Jeszcze łatwiej uzyskać pomoc podatkową
Fot: sxc.hu

Z aplikacji można skorzystać za pomocą strony www.szybkipit.pl lub bezpośrednio wpisując http://pytanie.szybkipit.pl. Każdy niezalogowany użytkownik może swobodnie przeglądać wszystkie zadane poprzez aplikację pytania, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub pytań najciekawszych czy najczęściej zadawanych. Już w pierwszych dniach funkcjonowania aplikacji pojawiły się dziesiątki pytań.

Użytkownik, który się zarejestruje lub zaloguje za pośrednictwem Facebooka, uzyska jeszcze szersze możliwości. Będzie mógł zadawać pytania, dołączać się do rozpoczętych wątków tematycznych, a także odpowiadać na pytania innych internautów. Uzyska też swoje konto w aplikacji, które pozwoli mu śledzić status swoich pytań lub ułatwić dostęp do obserwowanych wątków. Należy też zauważyć, że korzystanie z aplikacji nie wymaga podawania imienia i nazwiska, a jedynie "nick". Dzięki temu każdy może swobodnie korzystać z funkcjonalności bez obaw, że dane o jego rozliczeniu staną się powszechnie dostępne.

Stworzenie takiej aplikacji to jeden z elementów tegorocznej akcji Szybki PIT, która ma informować podatników, jakie korzyści płyną z terminowego składania deklaracji podatkowych oraz promować składanie deklaracji drogą elektroniczną. Ministerstwo Finansów po raz pierwszy wykorzystało na taką skalę media elektroniczne - oprócz aplikacji pytaniowej działają również strona internetowa www.szybkipit.pl, kanał resortu finansów na portalu YouTube oraz fanpage MF na portalu społecznościowym Facebook.

andy

1266 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39