Jeszcze więcej budowy i przebudowy. Tym razem chodzi o 12 ulic i łącznik

2017.06.16 07:47
Najnowszy przetarg na budowę lub przebudowę dotyczy ul. Wąskiej, Kopciuszka, Przygodnej, Diamentowej, Obrońców Westerplatte, Skandynawskiej, Witebskiej, Żwirki i Wigury, Jagiełły, Zgody, Plastusia, Szerokiej i łącznika Sobieskiego z Kraszewskiego.
Jeszcze więcej budowy i przebudowy. Tym razem chodzi o 12 ulic i łącznik
Fot: UM Białystok/Marcin Jakowiak

Jest kolejny przetarg na budowę i przebudowę kilkunastu osiedlowych ulic na terenie Białegostoku. Prace miałyby zakończyć się z końcem listopada.

– Planowane do realizacji inwestycje na białostockich osiedlach to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta. – To kolejne małe inwestycje, które będą służyły białostoczanom. Przebudowy dróg osiedlowych poprawią ich jakość i ułatwią poruszanie się kierowcom i rowerzystom.

Na osiedlu Jaroszówka wybudowanych zostanie 5 ulic: Kopciuszka, Diamentowa, Jagiełły (na odcinku od skrzyżowania z ul. Batorego do skrzyżowania z ul. Chodkiewicza oraz odcinek ul. Królowej Jadwigi), Zgody i Plastusia. Prace obejmą przede wszystkim budowę nowych jezdni, zjazdów i chodników. Przebudowana zostanie również niezbędna infrastruktura techniczna. Dodatkowo przy ul. Kopciuszka i Jagiełły wybudowanie będzie oświetlenie uliczne.

Wyłoniony w przetargu wykonawca przebuduje ul. Obrońców Westerplatte na Wygodzie, gdzie przeprowadzi rozbiórkę istniejącej infrastruktury i wybuduje nową jezdnię, zjazdy, obustronne chodniki. Zajmie się też kanalizacją, siecią energetyczną i oświetleniem ulicznym oraz założy zieleńce.

Kolejne inwestycje zostaną przeprowadzone na Bojarach, Sienkiewicza i Przydworcowym. Nowe nawierzchnie zyskają ul. Przygodna oraz droga dojazdowa łącząca ul. Sobieskiego z Kraszewskiego. Przebudowana zostanie jeszcze ul. Wąska (na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagienki do skrzyżowania z ul. Poleską). Prace obejmą budowę nowej jezdni, chodników, zjazdów, zatok postojowych. Wybudowana zostanie również nowa nawierzchnia ul. Witebskiej.

W ramach tego przetargu zrealizowane zostaną także inwestycje na osiedlach Mickiewicza, Wysoki Stoczek i Starosielce. Wybudowany zostanie sięgacz ul. Żwirki i Wigury, odcinek ul. Szerokiej (od posesji Szeroka 10 do posesji Szeroka 12A) oraz Skandynawskiej (od ul. Grzybowskiego do Litewskiej). Ulice zyskają nowe nawierzchnie, prace obejmą też infrastrukturę techniczną.

Termin składania ofert mija 23 czerwca. Więcej informacji o planowanych inwestycjach osiedlowych można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce "Drogi i Inwestycje".

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39