Jubileusz Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

2009.11.20 00:00
Działa na rzecz rozwoju gospodarczego, powstawania i wspierania małych i średnich przedsiębiorstw. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego obchodzi swoje piętnastolecie.

Powstała z inicjatywy Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność" (Region Białystok) i Podlasko-Mazurskiego Porozumienia Związków Zawodowych.  Na początku nazywała się: Fundacja Rozwoju Województwa Białostockiego. Obecną nazwę przyjęła po reformie administracyjnej.

Fundacja jest Regionalną Instytucją Finansująca na terenie Podlaskiego i wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości obsługuje programy pomocy UE, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach Centrów Wspierania Biznesu eksperci doradzają w zakresie tworzenia nowych firm, prowadzenia działalności gospodarczej i pozyskiwania funduszy unijnych. Mieszczą się one w Hajnówce, Łomży, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach.

Fundacja prowadzi również Podlaski Fundusz Pożyczkowy, który udziela pożyczek mikro- i małym przedsiębiorstwom z województwa podlaskiego. Afiliowana przy niej jest także Podlaska Agencja Zarządzania Energią, której eksperci radzą m.in. jak projektować i budować obiekty, aby koszty ich ogrzewania były jak najniższe.

Źródło: Wrota Podlasia

andy

813 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39