Juniorzy starsi Jagiellonii wracają na zwycięską ścieżkę

2017.09.09 17:31
W meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na własnym terenie Motor Lublin. Swój wyjazdowy pojedynek z Wisłą Kraków przegrał natomiast białostocki MOSP.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Po dwóch wyjazdowych porażkach z Koroną Kielce i Legią Warszawa podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki w końcu odnieśli triumf. Choć w starciach ze wspomnianymi ekipami Żółto-Czerwoni wcale nie byli zespołem gorszym, to jednak rywale w końcowych fragmentach rywalizacji popisywali się większym spokojem i przechylali szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Zła passa dobiegła jednak końca. Dziś (9.09) juniorzy starsi Jagiellonii ograli na bocznym boisku stadionu miejskiego znajdujący się przed tą kolejką na ligowym podium Motor Lublin 2:0 i opuścili strefę spadkową, wskakując na pozycję numer 6. Pierwszego gola dla gospodarzy w 28. minucie – wykorzystując rzut karny – zdobył Mateusz Nikołajuk, zaś w drugiej połowie strzałem z 17. metra przeciwników dobił Mikołaj Nawrocki.

Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Nikołajuk 28k, Mikołaj Nawrocki 71

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Niezgoda - Pankiewicz, Ozga, Zysik, Huczko - Tabor, Nawrocki - Romanowicz, Łapiński, Nikołajuk - Bida

Bez punktów do stolicy Podlasia wróci natomiast białostocki MOSP, który – po bramkach Mateusza Wyjadłowskiego i Kacpra Laskosia – przegrał w Zabierzowie z krakowską Wisłą i spadł na 13. lokatę w tabeli.

Wisła Kraków – MOSP Białystok 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Wyjadłowski 38, Kacper Laskoś 59

W kolejnej serii gier piłkarze Jagiellonii podejmą na wyjeździe Cracovię, zaś MOSP na własnym boisku zmierzy się ze Zniczem Pruszków.