Juwenalia. Jest gwarno, głośno i wesoło! Zobacz jak się bawią białostoczanie! [ZDJĘCIA]

2024.05.18 16:58
W piątek (17 maja) rozpoczęły się Juwenalia 2024. Studenci oficjalnie przejęli władzę nad miastem, a na kampusie pojawiły się prawdziwe tłumy. Białostoczanie doskonale bawili się podczas organizowanych na kampusie koncertów. Nikt się nie nudził!
Juwenalia. Jest gwarno, głośno i wesoło! Zobacz jak się bawią białostoczanie! [ZDJĘCIA]

W piątkowe popołudnie studenci przejęli klucze do miasta. To znak, że rozpoczęły się Juwenalia 2024. Impreza, odbywająca się na kampusie Politechniki Białostockiej, potrwa przez dwa dni. Będą one wypełnione licznymi atrakcjami. Nie ma wątpliwości - każdy znajdzie coś dla siebie.

Największym wydarzeniem są zawsze koncerty, podczas których na scenie pojawiają się artyści znani w całym kraju. Jak zawsze organizatorzy zadbali o to, by na białostockiej scenie pojawiali się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych.

W piątek na białostockich Juwenaliach wystąpili: Żabson, Enej, Dżem, Mr Polska, Golec uOrskestra. Na scenie klubowej pojawili się: Mave, PLUS2, DJ Hazel, DJ Brave, Michał Anioł, a w namiocie disco DJ Dante i Bayera. Każdy występ cieszył się, jak zawsze, dużą popularnością wśród mieszkańców Białegostoku (nie tylko studentów!).

Artyści, którzy wystąpią w sobotę:
SCENA GŁÓWNA:
- Smolasty,
- Łydka Grubasa,
- Kayah,
- Guzior,
- Wilki.

SCENA KLUBOWA:
- Artysta Szymek,
- Matson,
- DJ Kuba&Neitan,
- Skytech,
- Tribbs,

NAMIOT SWOJSKA NUTKA:
- Hrajem Tuolki Po Swojemu,
- Prymaki,
- Viesna,
- Siabry,
- DJ Kriss.

Koncerty podczas Dni Kultury Studenckiej zaplanowano w samym sercu kampusu - na terenach zielonych Politechniki Białostockiej. Jedno z dwóch wejść na teren imprezy dla studentów i mieszkańców Białegostoku będzie się znajdowało od strony ulicy Zwierzynieckiej, w pobliżu Hotelu Asystenta Politechniki Białostockiej.

Juwe wspiera żubry

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej z okazji Dni Kultury Studenckiej postanowiło pomóc rodzeństwu żubrów - Poskromowi i Poranii, które znalazły swój dom w naszym, białostockim Akcent ZOO. W związku z tym zorganizowano zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na opiekę i codzienne wyżywienie tych zwierząt. Więcej na ten temat tutaj: Juwe wspiera Żubry! Do pełnej kwoty jeszcze sporo brakuje, warto pomóc!

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl
1468 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39