Już działa Familijne Centrum Medyczne. Pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu

2016.03.21 13:05
Od marca Familijne Centrum Medyczne przyjmuje pierwszych pacjentów. Jest to miejsce, gdzie każdy może otrzymać specjalistyczną pomoc.
Już działa Familijne Centrum Medyczne. Pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu
Fot: Justyna Fiedoruk
Centrum działa od marca

Najnowocześniejszy sprzęt na Podlasiu

FCMed mieści się przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. Oferuje m.in. badania USG dla dzieci i dorosłych, biopsję pod kontrolą USG, gastroskopię i kolonoskopię, ECHO serca, badania Holtera czy EKG.

Do dyspozycji pacjentów jest wiele poradni specjalistycznych: kardiologia, endokrynologia, neurologia, gastrologia, chirurgia, onkologia i hematologia, urologia, nefrologia, ginekologia oraz dermatologia i medycyna estetyczna. W centrum powstała również nowocześnie wyposażona sala zabiegowa z pokojem wypoczynkowym oraz specjalistyczne gabinety terapeutyczne: magnetoterapii, światłolecznictwa, laseroterapii, elektroterapii, ultradźwięków.

Specjalizacją FCMed jest kompleksowa rehabilitacja dzieci i dorosłych w zakresie dysfunkcji wrodzonych oraz nabytych, które powstały np. w wyniku wypadków, chorób czy przebytych operacji. Plusem tego miejsca jest też fakt, iż działa ono przez cały tydzień.

- Oficjalnie pracujemy od poniedziałku do soboty, jeśli jednak pacjent chciałby przyjść w niedzielę i zgłosi to wcześniej, jesteśmy w stanie spełnić jego prośbę. Wiadomo, że dla niektórych niedziela jest jedynym wolnym dniem, kiedy mógłby się zgłosić na rehabilitację, ponieważ np. pracuje – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Ośrodek pomoże podopiecznym fundacji

Centrum zostało uruchomione przede wszystkim, by móc zapewnić dostępność do specjalistycznych badań i konsultacji dla dzieci z hospicjum.

- Zdarzało się, że należało w trybie pilnym przeprowadzić określone badania, np. USG, i wtedy okazywało się, że potrzeba czasu, aby to zorganizować. Dlatego chcieliśmy się uniezależnić, zyskując pełen komfort w świadczonej przez nas opiece hospicyjnej – tłumaczy Sobolewski. - Ten ośrodek powstał przede wszystkim po to, by służyć naszym podopiecznym. Głównym zadaniem jest pomoc utrzymywania hospicjum dla dzieci prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im", jest to koszt 120 tys. zł miesięcznie, jeśli chodzi tylko o cele medyczne – dodaje.

Nowo powstały ośrodek ma powierzchnię ponad 700 m2. Jak przyznaje prezes Fundacji, realizacja tego projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie sponsorów oraz osób indywidualnych. Stworzenie najnowocześniejszego w regionie centrum rehabilitacyjnego dla dzieci i dorosłych zostało sfinansowane również ze środków Fundacji im. Sue Ryder.

Mimo że ośrodek działa dopiero od kilku dni, już pojawiają się pierwsi pacjenci. W FCMed przyjmuje aktualnie 30 specjalistów z różnych dziedzin.

Od 22 do 24 marca Centrum zaprasza na bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne. Zgłaszać mogą się wszyscy, bez względu na wiek. Zainteresowani mogą rejestrować się pod numerem: 85 67 77 022.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1002 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39