Kalkulator OC i AC – jak szybko oszacować koszt ubezpieczenia OC i AC?

2024.05.15 07:18
Od 1 lipca 2024 roku kara za brak OC dla posiadacza samochodu osobowego może wynieść do 8600 zł, jeśli przerwa w okresie ochrony wyniesie ponad 14 dni. Tymczasem składka na obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych może być wielokrotnie niższa. Ile wyniesie? Skorzystaj z kalkulatora OC i dowiedz się, ile zapłacisz.
Kalkulator OC i AC – jak szybko oszacować koszt ubezpieczenia OC i AC?

Zakres ubezpieczenia samochodu – ubezpieczenie OC i AC

Do kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych należy zarówno obowiązkowe OC samochodu, jak i dobrowolne autocasco. Do polisy OC na auto możesz wykupić nie tylko AC, ale również zawrzeć umowę ubezpieczenia NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowcy i pasażera, wykupić ubezpieczenie szyb i opon albo zdecydować się na usługi assistance w wybranym wariancie ochrony.

OC samochodu jest obowiązkowe, co wynika bezpośrednio z przepisów Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z 22 maja 2003 roku. Chroni ono przed ponoszeniem finansowych konsekwencji spowodowanych przez Ciebie szkód osobowych i majątkowych w ruchu drogowym, w czasie postoju pojazdu, przy wsiadaniu i wysiadaniu z niego czy podczas rozładowywania.

Dla porównania: AC samochodu jest stricte dobrowolnym ubezpieczeniem majątkowym, które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku, gdy do szkody w ubezpieczonym pojeździe nieumyślnie doprowadzisz sam albo będzie ona wynikiem działalności nieznanych osób trzecich lub sił natury.


Jak kupić ubezpieczenie OC samochodu?

OC zawsze zapewnia ten sam zakres ochrony, bez względu na to, jaki samochód i gdzie ubezpieczasz. Powinieneś zawsze zachować ciągłość okresu ochrony. Nawet jeden dzień pozostawienia auta bez odpowiedniej, wymaganej prawnie ochrony może spowodować nałożenie na Ciebie, jako właściciela samochodu, kary finansowej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Możesz wykupić OC lub pakiet OC i AC oraz dodatkowe produkty, jak assistance czy NNW, nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Wszystkich formalności dopełnisz w trybie online, np. w przypadku wyboru oferty firmy UNIQA. Składkę wyliczysz w kalkulatorze OC AC i tam też możesz dokonać zakupu ubezpieczenia.


Jak działa kalkulator OC i AC?

Na stronie towarzystwa UNIQA znajduje się kalkulator składki na OC i AC. By go uruchomić, wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia właściciela. Można również wybrać opcję „nie posiadam jeszcze pojazdu” i wyliczyć potencjalną składkę.

Na podstawie wpisanych danych kalkulator OC i AC pobiera dane Twojego pojazdu z bazy CEPiK i UFG. Szybko poznasz cenę ubezpieczenia i będziesz mógł je wykupić online z 15-procentową zniżką. Wystarczy wskazać wymagane dane, by móc to zrobić. Obsługa kalkulatora ubezpieczeń jest intuicyjna, a składki OC czy AC są wyliczane od razu.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


891 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39