Kapitalny start sezonu. Strzelecki popis nie miał końca

2023.08.08 12:00
Na początku sierpnia wystartował nowy sezon podlaskiej IV ligi i klasy okręgowej. Występujące w tych rozgrywkach drużyny dały prawdziwy strzelecki koncert. W sumie zawodnicy 34 zespołów zdobyli w 1. serii zmagań aż 89 goli.
Kapitalny start sezonu. Strzelecki popis nie miał końca
Fot: Sokół 1946 Sokółka

Inauguracja podlaskiej IV ligi nie zawiodła. W 9 spotkaniach padło 46 bramek, a najwyższą dyspozycją popisała się Warmia Grajewo, która na swoim terenie rozbiła Dąb Dąbrowa Białostocka aż 9:0. Również 9 goli zobaczyliśmy w rywalizacji Wissy z KS-em Grabówka. Większość trafień była jednak autorstwa gospodarzy ze Szczuczyna. Zespół, który w batalii 2021/2022 występował na szczeblu III ligi, wygrał bowiem 7:2. Warto ponadto zauważyć, że w zasadzie w 1. serii zmagań nie doszło do żadnych większych niespodzianek. Po 3 punkty sięgnęły nie tylko Warmia i Wissa, ale także Ruch Wysokie Mazowieckie (zwycięstwo 4:1 z Hetmanem Tykocin), Wigry Suwałki (zwycięstwo 2:0 z MOSP-em Białystok) oraz Tur Bielsk Podlaski (zwycięstwo 2:1 z Czarnymi Czarna Białostocka).

Mnóstwo bramek, bo aż 43, padło też na otwarcie sezonu w klasie okręgowej. Najefektowniej w nowe rozgrywki wszedł beniaminek, czyli Turośnianka Turośń Kościelna. Wspomniana ekipa rozgromiła na swoim stadionie 7:0 UM Krynki, a ponadto wysoki triumf zanotował Sokół 1946 Sokółka, który wygrał na wyjeździe 5:1 ze Spartą Augustów. Kibice na pewno nie nudzili się również podczas pojedynków Biebrzy z GKS-em Gródek, Pogoni Łapy z Orłem Kolno i Puszczy Hajnówka z Piastem Białystok. W Goniądzu piłkarze strzelili bowiem 9 goli (wynik 5:4), a w pozostałych dwóch wymienionych starciach piłka lądowała w siatce po 7 razy (wyniki 3:4).

2. kolejka IV ligi i klasy okręgowej rozpocznie się już w czwartek (10.08). Tego dnia KS Michałowo podejmie Promień Mońki, a Pionier Brańsk spróbuje przeciwstawić się rozpędzonej Turośniance.

Akualna tabela IV ligi: Podlaski futbol. IV liga - 1. kolejka

Aktualna tabela klasy okręgowej: Podlaski futbol. Klasa okręgowa - 1. kolejka

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
783 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39