Kapitalny weekend białostockich zapaśników

2023.04.25 14:26
Za zapaśnikami ze stolicy Podlasia bardzo intensywny weekend. W ostatnich dniach odbywała się bowiem XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, a ponadto doszły do skutku Mistrzostwa Polski Juniorów.
Fot: KS Wschód Białystok

W dniach 21-23 kwietnia, w Koszalinie, rozegrano XXIX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Na imprezie tej województwo podlaskie uplasowało się na 7. miejscu (startowało 12 województw), natomiast KS Wschód Białystok został sklasyfikowany na lokacie numer 5 (startowały 52 kluby).

Co złożyło się na taki wynik? Otóż wicemistrzem Polski w kategorii 60 kg został Amir Mintulaev, zaś w kategorii 51 kg brązowy medal wywalczył Szymon Godun. Wysokie 5. pozycje uzyskali też Miłosz Wyszyński i Volodymyr Sosnovskyi.

21 i 22 kwietnia odbyły się też w Łodzi Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W kategorii 65 kg brązowy medal zgarnął Arbi Magomedov z KS-u Wschód Białystok, a ponadto na najniższym stopniu podium, tyle że w wadze 92 kg, stanął Marcin Choroszucha z UAKS-u Podlasie Białystok, który to po wygraniu 2 walk przez przewagę techniczną i przegraniu jednego pojedynku w walce o brązowy medal pokonał Petro Pidtykanova (LKS Orzeł Namysłów).