Białystok Online

Sport

Kapitan w jedenastce kolejki

2023.04.11 12:25
Kapitan w jedenastce kolejki
Fot: Grzegorz Chuczun

Ekstraklasa przedstawiła piłkarzy, którzy w trakcie wielkanocnej kolejki zaprezentowali się najlepiej. W gronie wyróżnionych zawodników znalazł się kapitan Dumy Podlasia - Taras Romanczuk.

27. kolejka PKO Ekstraklasy była dla Jagiellonii bardzo udana. Żółto-Czerwoni pokonali bowiem bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, dzięki czemu uciekli od strefy spadkowej na dystans 4 punktów. Na dodatek Żółto-Czerwoni zwyciężyli z Lechią w pełni zasłużenie. Białostoczanie byli lepsi od rywali niemal w każdym elemencie gry i w zasadzie Duma Podlasia powinna starcie z gdańszczanami wygrać wyżej niż 1:0.

Bohaterem Jagiellonii został w Poniedziałek Wielkanocny Taras Romanczuk. To właśnie kapitan białostockiej drużyny strzelił w 84. minucie zwycięskiego gola, dzięki czemu defensywny pomocnik znalazł się po raz 2. w tym sezonie w oficjalnej jedenastce kolejki. Co ciekawe, wyróżnienie powędrowało też do golkipera Lechii Dusana Kuciaka, który to dwukrotnie obronił rzuty karne wykonywane przez Jesusa Imaza. Przypomnijmy, że rzut karny był w trakcie meczu jeden, ale musiał zostać on powtórzony, ponieważ przy pierwszym strzale golkiper gdańskiego zespołu opuścił linię bramkową.

Pełna jedenastka 27. kolejki PKO Ekstraklasy wygląda następująco:
Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) - Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Ariel Mosór (Piast Gliwice), Raphael Rossi Branco (Radomiak Radom), Marcin Flis (Stal Mielec) - Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin), Josue (Legia Warszawa), Maxime Dominguez (Miedź Legnica), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Michał Skóraś (Lech Poznań) - Łukasz Sekulski (Wisłą Płock)

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas