Kara grzywny dla projektanta centrum handlowego Alfa

2017.11.07 17:49
Ta sprawa ciągnęła się latami. Projektant budynku galerii handlowej Alfa najpierw został uniewinniony. Natomiast teraz sąd zobowiązał go do zapłacenia 60 tys. zł grzywny.
Kara grzywny dla projektanta centrum handlowego Alfa
Fot: pixabay.com

11 marca 2008 r., w budującej się jeszcze wówczas białostockiej galerii Alfa, zawalił się fragment ściany o długości 15 metrów. Runęła także część stropu na wysokości trzech kondygnacji budynku. Pod gruzami zginął robotnik, a drugi został ranny.

Prokuratura zarzuciła projektantowi centrum handlowego to, że przy tworzeniu projektu tego budynku nie zachował zasad ostrożności oraz nieprawidłowo obliczył nośność ściany. W konsekwencji doprowadziło to do katastrofy budowlanej. Mężczyzna został oskarżony o nieumyślnie sprowadzenie zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

Wstępnie sąd uniewinnił oskarżonego. Następnie sprawa była – zgodnie z poleceniem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku - ponownie rozpoznawana. I w związku z takim postanowieniem we wtorek (7.11) zapadło ponowne orzeczenie. Tym razem mężczna został zobowiązany do zapłacenia grzywny w wysokości 60 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy
Yves Rocher
Yves Rocherul. Hetmańska 16 lok. 24/25 (C.H. Auchan)
15-727 Białystok
rocher.business.site

Więcej informacji
1629 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39