"Karnawał zwierząt" z Adamem Wajrakiem. W najbliższy weekend w OiFP

2012.01.18 00:00
Koncerty, pokaz filmu, atrakcje dla dzieci i promocja biograficznej książki poświęconej Simonie Kossak. Najbliższy weekend w Filharmonii upłynie pod znakiem zwierząt Podlasia. Będzie też okazją do spotkania z pasjonatem przyrody - Adamem Wajrakiem.
"Karnawał zwierząt" z Adamem Wajrakiem. W najbliższy weekend w OiFP
Fot: materiały OiFP

W piątek, 20 stycznia wystąpią Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą dyrygenta Jerzego Salwarowskiego oraz soliści, Anna Krzysztofik-Buczyńska, fortepian, klawesyn i Robert Marat, fortepian. W programie: C. Saint-Saëns - "Karnawał zwierząt", M. Musorgski - "Obrazki z wystawy" ("Bydło", "Taniec piskląt w skorupkach"), J.P. Rameau - "La poule" ("Kura"), H.I. Biber - "Fresch" ("Żaba"), L.C. Daquin - "Le Coucou" ("Kukułka") i J. Haydn - Symfonia nr 82 C-dur "L'ours" ("Niedźwiedź"). W czasie koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na Akcent ZOO w Białymstoku. Szczegóły tutaj.

Kolejne wydarzenie w niedzielę, 22 stycznia. Na początek (godz. 15.30) dziecięce marzenia za sprawą pędzli i farb spełni Europejska szkoła makijażu i charakteryzacji "MAKE-UP ARTIST". Będzie można też obejrzeć krótkometrażowy film animowany "Między wschodem a zachodem". Pól godziny później rozpocznie się koncert białostockich filharmoników. W jego trakcie odbędzie się zbiórka pieniędzy na Akcent ZOO. Familijną niedzielę w Filharmonii zakończy promocja książki - biografii "Spotkanie z Simoną Kossak". Jej autorem jest przyrodnik i fotografik Lech Wilczek. Spotkanie autorskie poprowadzi Adam Wajrak. Początek o godz. 18, wstęp jest wolny.

Jesteśmy patronem internetowym wydarzenia.

andy

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39