Karta dużej rodziny także dla niezameldowanych w Białymstoku

2015.09.28 00:00
Meldunek nie będzie konieczny. Wszystkie rodziny z co najmniej trójką dzieci skorzystają z Białostockiej Karty Dużej Rodziny.
Karta dużej rodziny także dla niezameldowanych w Białymstoku
Fot: Michał Kardasz

Białostocka Karta Dużej Rodziny została wprowadzona we wrześniu 2103 r. Do tej pory korzystali z niej wyłącznie rodzice bądź opiekunowie z co najmniej trójką dzieci, ale pod warunkiem, że są zameldowani w Białymstoku. Teraz meldunek nie będzie konieczny, wystarczy, że po prostu mieszkają w Białymstoku.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom grup społecznych, które zgłaszały taką potrzebę - mówi o zmianach radna Katarzyna Siemieniuk.
Jak tłumaczy, teraz osoby, które mieszkają w Białymstoku, płacą tu podatki, ale z różnych przyczyn są zameldowane w innych miejscowościach, będą mogły skorzystać z ulg i przywilejów, jakie daje karta. Właśnie takie zapisy - o zamieszkaniu, a nie o zameldowaniu - obowiązują w wielu dużych miastach: Warszawie, Gdańsku czy Katowicach.

Rodziny mieszkające w Białymstoku, ale tu niezameldowane, będą mogły skorzystać z ulg od początku 2016 r. Uchwałę w tej sprawie podjęła już rada miejska.

Radni wyrazili również zgodę, by w sprawie udziału w programie Białostockiej Karty Dużej Rodziny zawrzeć porozumienie międzygminne z Juchnowcem Kościelnym. Szczegółowe prawa i obowiązki poszczególnych stron ustalą prezydent miasta i wójt ościennej gminy.

Białostocka Karta Dużej rodziny to zniżki przy zakupie biletów BKM, niższe opłaty za przedszkola i żłobki oraz tańsze wejściówki na obiekty sportowe i do miejskich instytucji kultury.

Przeczytaj też:
Białostocka Karta Dużej Rodziny ma 2 lata. Mieszkańcy zaoszczędzili 2,3 mln zł

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1432 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39