KAS zlikwidowała bimbrownię na kółkach [WIDEO]

2022.01.24 09:44
Białostoccy funkcjonariusze KAS zlikwidowali "mobilną" bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Gródka. Podczas akcji zabezpieczono 255 l nielegalnego alkoholu o mocy ok. 50% oraz aparaturę służącą do jego produkcji.
KAS zlikwidowała bimbrownię na kółkach [WIDEO]
Fot: Podlaska KAS

Białostoccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w lesie pod Gródkiem (powiat białostocki) działa bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując "pędzącego" bimber 34-letniego mieszkańca Gródka.

- W zamaskowanej leśnej bimbrowni znajdowała się linia do produkcji alkoholu składająca się m.in. z pieca, kotła, odstojnika i chłodnicy. Całość zamontowana była na przyczepie z kołami, którą można było przewozić samochodem. Na terenie bimbrowni mundurowi znaleźli także 255 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 50 procent - tłumaczy st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Odpady po produkcji alkoholu były zlewane przez bimbrownika bezpośrednio do lasu tworząc rozlewisko nieczystości.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji.

- Mieszkaniec Gródka odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku - dodaje st. asp. Maciej Czarnecki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39