Katastrofa Maliszewskiej. Białostoczanka zaliczyła upadek

2022.02.11 12:24
Natalia Maliszewska nie wywalczy olimpijskiego medalu na dystansie 1000 m. Zawodniczka Juvenii Białystok w swoim biegu ćwierćfinałowym była dopiero 5.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Po tym jak Natalia Maliszewska została pozbawiona możliwości startu na swym koronnym dystansie 500 m, wydawało się, że 26-latka zrobi wszystko, by odkuć się w olimpijskich zmaganiach na 1000 m.

W oczach białostoczanki faktycznie dało się dostrzec sportową złość, a same kwalifikacje zakończyły się po jej myśli, jednak ćwierćfinałowy bieg tak udany już nie był. Polka od początku utrzymywała się w końcówce stawki, przez co na ostatnich okrążeniach Maliszewska musiała zaryzykować. Atak na lokatę numer 4 się powiódł, lecz później, przy kolejnej szarży, Natalia zaliczyła upadek i tym samym marzenia o medalu prysły.

Ostatecznie przedstawicielka stolicy Podlasia w swym biegu na 1000 m została sklasyfikowana na pozycji numer 5. Do dalszej fazy awansowały Yubin Lee oraz Maame Biney.

Natalia Maliszewska nie kończy na razie swojego udziału w igrzyskach. W Pekinie Polka wystartuje jeszcze indywidualnie na 1500 m oraz pokaże się w sztafecie na 3000 m (finał B).

Short-track. Wyniki biegu ćwierćfinałowego na 1000 m z udziałem Natalii Maliszewskiej:
1. Yubin Lee (Korea Południowa) – 1:29.120 (Q)
2. Maame Biney (USA) – 1:29.225 (Q)
3. Ekaterina Efremenkowa (ROC) – 1:29.434
4. Anna Wostrikowa (ROC) – 1:30.021
5. Natalia Maliszewska (Polska) – 1:48.908