Kazik wystąpi w Białymstoku! Zobacz, kiedy odbędą się koncerty

2023.12.25 09:13
Wielkimi krokami nadchodzą dwa dni z Kazikiem w Zmianie Klimatu, ponieważ już niebawem wystąpi na białostockiej scenie. Jego koncert odbędzie się zarówno solowo, ale także wraz z Kwartetem Proforma.
Kazik wystąpi w Białymstoku! Zobacz, kiedy odbędą się koncerty
Fot: Wojciech Otłowski

Koncert Kazik & Kwartet Proforma odbędzie się w czwartek (4 stycznia), natomiast solowo Kazik wystąpi w piątek (5 stycznia). Oba koncerty odbędą się w Zmianie Klimatu.

Kazik & Kwartet Proforma

Kazik to postać niezwykle ceniona i uwielbiana przez fanów muzyki w Polsce. Jego bogata kariera obejmuje nie tylko solowe dokonania, ale także liczne projekty, które stały się ikonami rodzimej sceny muzycznej. Jego ścieżka artystyczna obejmuje liczne projekty muzyczne, w tym udział w tak kultowych zespołach jak Kult, KNŻ, El Dupa, Buldog, Zuch Kazik, Yugoton, czy Kazik + Zdunek Ensemble.

Jego twórczość obejmuje różnorodne gatunki muzyczne, a teksty utworów często poruszają istotne społeczne i polityczne tematy. W 2012 roku Kazik połączył siły z Kwartetem ProForma, tworząc brzmienie, które zdobyło uznanie publiczności.

Kwartet ProForma, będący prawdopodobnie jedynym pięcioosobowym kwartetem na świecie, jest zespołem wszechstronnym. Skupiając się na autorskich kompozycjach, kwartet nie zapomina o korzeniach, prezentując również opracowania utworów takich mistrzów jak Jacek Kaczmarski czy Stanisław Staszewski. Ich aranżacje wzbogacane są o instrumenty takie jak kontrabas, akordeon czy mandolina. W skład zespołu wchodzą: Kazik Staszewski, Przemysław Lembicz, Piotr Lembicz, Wojciech Strzelecki, Marcin Żmuda i Marek Wawrzyniak.

Więcej informacji:
Koncert Kazik & Kwartet Proforma
Koncert Kazika

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39