Kibice Jagiellonii znów to zrobili! Za nami kolejne racowisko w centrum miasta [WIDEO]

2024.01.13 20:47
W sobotę (13.01) już po raz piąty w historii sympatycy Dumy Podlasia zaprezentowali efektowne racowisko. Tym razem środki pirotechniczne odpalono na ul. Jurowieckiej i w jej okolicach.
Kibice Jagiellonii znów to zrobili! Za nami kolejne racowisko w centrum miasta [WIDEO]
Fot: Kamil Świrydowicz/Jagiellonia
Kadr z filmiku zamieszczonego na portalu X (dawny Twitter)

Kibice Jagi setne urodziny swego ukochanego klubu świętowali z przytupem. Cztery lata temu fani zorganizowali ogromne racowisko, które przeszło do historii i zostanie w pamięci białostoczan na długo. Ponieważ jednak inicjatywa odniosła ogromny sukces, na jednym "spektaklu" wszystko się nie zakończyło.

- Robimy to od 2020 r. Miało to być konkretne wejście w setną rocznicę istnienia naszego klubu. To jak rozświetliliśmy nasz Rynek Kościuszki, wywołało ciary wśród zgromadzonych, a filmiki z tego wydarzenia poszły w świat i to bardzo konkretnie. Rok później, gdy wszystko było zamknięte, poszliśmy za ciosem i rozświetliliśmy Pałac Branickich i rondo Lussy. W 2022 r. rozstawiliśmy się dookoła naszego stadionu i odpaliliśmy race. W 2023 r. postanowiliśmy pójść na całość i rozświetlić odcinek od Archikatedry Białostockiej aż do kościoła św. Rocha. Uważamy, że to właśnie w 2023 r. było nas najwięcej. Z wydarzenia, które miało wyjść raz, zrobiła się już tradycja - pisali przed dzisiejszą odsłoną jagiellońskiego racowiska fani Dumy Podlasia.

Ponieważ do tej pory każdy następny pirotechniczny pokaz odbywał się w innym miejscu, także w tym roku lokalizacja się zmieniła. W sobotę o godz. 19.20, gdy tylko rozbrzmiał jagielloński hymn, kibice białostockiego zespołu odpalili race na ul. Jurowieckiej, czyli tam, gdzie obecnie mieści się siedziba klubu, a kiedyś znajdował się również stadion. Sympatycy Dumy Podlasia nie ograniczyli się jednak tylko do tego punktu. Czerwień opanowała też bowiem fragmenty ul. Włókienniczej czy okolice ronda przy ul. Poleskiej. Było efektownie, kolorowo i podniośle. Całemu wydarzeniu uroku dodał także śnieg. Znajdujący się pod śnieżną pierzyną Białystok, w połączeniu z blaskiem rac, wyglądał naprawdę pięknie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39