Kierowcy - noga z gazu! Będą wzmożone kontrole

2021.12.10 08:12
Od rana do późnego wieczora policja na podlaskich drogach będzie baczniej przyglądać się prędkości kierowców.
Kierowcy - noga z gazu! Będą wzmożone kontrole
Fot: Podlaska Policja

W piątek (10.12) od wczesnych godzin rannych policja sprawdza z jaką prędkością poruszają się po podlaskich drogach kierowcy.

- Z analiz przeprowadzonych przez policjantów ruchu drogowego wynika, że od 1 stycznia do końca listopada nadmierna prędkość była przyczyną aż 80 wypadków drogowych, w których zginęło 27 osób a 84 osoby zostały ranne - przekazuje podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Działania będą prowadzone do późnych godzin wieczornych.

Odpowiednia prędkość jest szczególnie ważna, gdy na drodze panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. IMGW-PIB wydało ostrzeżenie I stopnia o opadach marznących.

- Miejscami prognozowane są opady deszczu i mżawki marznące, powodujące gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75 proc. Ostrzeżenie ważne jest od godz. 7.00 do godz. 17.00 - informuje dyżurny synoptyk, Wiesław Winnicki.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki, zambrowski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

971 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39