Kino Forum wraca. Otwiera się w najbliższy piątek [WIDEO]

2020.06.25 07:52
Po kilkutygodniowej przerwie w organizowaniu wydarzeń w swojej siedzibie, spowodowanej pandemią koronawirusa, z kulturalnymi propozycjami powraca Białostocki Ośrodek Kultury. W piątek (26.06) ruszy kino Forum.
Kino Forum wraca. Otwiera się w najbliższy piątek [WIDEO]
Kadr z filmu "1917"

Kino przy ul. Legionowej zaprasza na 2 nowe premiery i pokaz w ramach Podlaskiej Akademii Kultury. To nie jedyne wydarzenia, w ciągu najbliższych dni zostaną ogłoszone kolejne.

Premiery w kinie Forum

Pierwsza premiera to pełnometrażowy debiut Piotr Adamskiego "Eastern". Polska w niedalekiej przyszłości. Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

"Eastern" otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu PRO8L3M za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. "przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela".Drugą propozycją jest "Nasz czas" - najnowszy film Carlosa Reygadasa, twórcy filmów "Post Tenebras Lux", "Ciche światło" i "Japón". W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas. "Nasz czas" nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. Intymne są w nim przede wszystkim pytania - o związki, namiętności, pragnienia; a przede wszystkim szczerość, z jaką twórca dzieli się nimi z widzami.

Akcja filmu rozgrywa się na meksykańskiej prowincji, w rodzinie zamożnych farmerów, którzy łączą ciężką pracę na ranczo z zamiłowaniem do sztuki. Stabilna relacja Juana i Esther przechodzi gwałtowny wstrząs, gdy kobieta wdaje się w romans z amerykańskim "zaklinaczem koni". Zraniony Juan rozpaczliwie próbuje zapanować nad emocjami, odzyskać utraconą kontrolę i ocalić małżeństwo.Podlaska Akademia Kultury

Wybrać można się także na pokaz w ramach cyklu Podlaska Akademia Kultury. Najnowsza propozycja to film "1917" - wielkie wojenne widowisko na miarę "Dunkierki" i "Szeregowca Ryana", które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

Sam Mendes, zdobywca Oscara za "American Beauty", reżyser dwóch Bondów ("Skyfall" i "Spectre"), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Film zdobył m.in. trzy Oscary (Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze zdjęcia i Najlepszy dźwięk) i dwa Złote Globy (Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser).Pokaz odbędzie się w niedzielę (28.06) o godz. 15.00.

Zasady uczestnictwa w seansach filmowych

Warunkiem udziału w seansie filmowym jest obowiązkowe zakrycie nosa i ust maseczką, przyłbicą lub innym środkiem ochrony twarzy. Przed wejściem na salę należy zdezynfekować ręce: urządzenia do dezynfekcji ustawione będą przy głównych wejściach do kina.

Miejsca trzeba zajmować zgodnie z numerem wskazanym na bilecie. Ważne, by zachować wymagany odstęp - co drugie miejsce. Osoby zamieszkujące wspólne gospodarstwo domowe, opiekun z osobą niepełnosprawną oraz opiekun z dzieckiem do 13 r.ż. mogą usiąść obok siebie.

Zużyte, jednorazowe środki ochrony twarzy oraz rękawiczki można wyrzucić do oznakowanych pojemników ustawionych przy wejściu do kina.

Obsługa ma prawo nie wpuścić na salę lub wyprosić z sali osoby, które nie przestrzegają powyższych zasad. W tej sytuacji bilety nie będą podlegały zwrotowi.

Wszystkie wytyczne opracowane zostały na podstawie wytycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1777 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39