Kino Forum wraca w marcu. Nowy rok w Białostockim Ośrodku Kultury

2013.01.17 00:00
Do końca lutego trwa remont kina Forum. Wykonywane są nowe podłogi, montowana jest winda – placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wnętrze będzie też odświeżone. Na swoje działania Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza do klubu Fama.
Kino Forum wraca w marcu. Nowy rok w Białostockim Ośrodku Kultury
Fot: Anna Dycha
Remont kina Forum potrwa do końca lutego

Remont białostockiego kina to wynik prac, które były wykonane w zeszłym roku – w tym roku są kontynuowane.

- To remont kompleksowy – mówi Grażyna Dworakowska, dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury. – W ubiegłym roku wymieniliśmy wszystkie instalacje - centralne ogrzewanie, instalacje wodno – kanalizacyjne i elektryczne z przygotowaniem niskoprądowym. Konsekwencją tych remontów są prace wykończeniowe.

Nowe oblicze kina Forum

W placówce zostaną pomalowane ściany i wykonane nowe podłogi. Kino zostanie także wyposażone w windę – BOK od dawna marzył, by dostosować ośrodek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrze będzie również odświeżone, tak by było lepiej przystosowane do realizacji działań Małej Galerii BOK.
- Mam nadzieję, że widzowie będą się dobrze u nas czuli, również ze względu na ofertę, którą możemy zaproponować – tłumaczy szefowa BOK-u.

BOK zaprasza do Famy

Ze swoimi działaniami Białostocki Ośrodek Kultury przeniósł się do klubu Fama. Odbywają się tam m.in. poranki filmowe (część pokazów organizowana będzie także w kinie Ton), w przyszłym tygodniu spotkanie w ramach cyklu "Ciekawi świata" oraz cykl imprez przygotowanych na ferie – Akcja Zima.
Z kolei w lutym zaplanowano kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata", Senioradę, poranki filmowe, Future Shorts, spotkanie w ramach Trójzębu Kabaretowego, koncerty, m.in. zespołu Lao Che oraz festiwal Underground/Independent.
Warto też dodać, że klub Fama będzie miał nowego najemcę. Za kilka dni ogłoszony zostanie przetarg w tej sprawie. Nowy ajent powinien dzierżawić bar od marca.

Rok z Białostockim Ośrodkiem Kultury

Z początkiem marca pełną parą ruszy kino Forum. Na odbiorców kultury czekają takie imprezy, jak: przegląd "Najgorsze filmy świata" (8 marca), Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik" (15-21 marca), festiwal Kalejdoskop (22-23 marca) czy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Kopyść (12-13 kwietnia) oraz Dni Hiszpańskie (18-20 kwietnia). Kolejne duże wydarzenia przygotowywane przez Białostocki Ośrodek Kultury to Dni Sztuki Współczesnej (maj) i Dni Miasta Białegostoku (czerwiec).
Jesienią odbędą się też festiwal "Inny Wymiar", Folki i Jesień z Bluesem. Początek grudnia to tradycyjnie pora Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Budżetowe cięcia spowodowały, że w tym roku nie będzie kontynuacji modowej imprezy Fashionable East. Nie zabraknie jednak koncertów z cyklu "Jazz na BOK-u" oraz podróżniczego festiwalu "Ciekawi świata". Oprócz plenerowej zabawy na Rynku Kościuszki białostoczanie będą mogli przywitać Nowy Rok także w kinie Forum.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1156 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39