Kino Konesera - "Najlepsze Najgorsze Wakacje"

dodane dnia: 2013-12-16 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2013-12-26
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Przed seansem spotkanie z Jerzym Szerszunowiczem - obecnie dyrektorem Centrum im. Ludwika Zamenhofa, wcześniej dziennikarzem działu kultury "Kuriera Porannego". Gdy obejrzał "Unforgiven", stał się fanem Clinta Eastwooda i jego filmów. Podobno miłość nie wybiera, ale... zobowiązuje. Może dlatego jego recenzje nigdy nie były "letnie" - wywoływały dyskusje, miały swoich wielbicieli i zaciekłych oponentów. Podobne emocje towarzyszą wystąpieniom przed seansami Kina Konesera. Prywatnie jest wielkim filmolubem.

26 grudnia, w ramach Kina Konesera zapraszamy na film "Najlepsze Najgorsze Wakacje"

Od lat: 15,
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: Produkcja: USA [2013];
Reżyseria: Nat Faxon, Jim Rash

O filmie:
Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Sundance 2013 komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów „Spadkobierców” oraz producentów „Juno” i „Małej Miss”. Wzruszająca jak „Był sobie chłopiec” i zabawna jak kultowy serial „Cudowne lata”.

Jak piszą krytycy filmowi „będziecie płakać” (Mary Pols, „Time”), „bawić, jak na zjeżdżalni w parku wodnym” (Nicki Newton-Plater, „Moviecritical.Net”) i „pokochacie każdą minutę tego filmu” (Peter Travers, „Rolling Stone”).

Nieśmiały nastolatek Duncan jedzie na pierwsze rodzinne wakacje z Trentem – nowym partnerem swojej mamy. Zapowiada się najgorsze lato w jego życiu. Nie dość, że Duncan sam o sobie nie myśli zbyt dobrze, to jeszcze Trent wyraźnie daje mu do zrozumienia, że jest totalnym zerem. Z dna rozpaczy wyciąga go nowopoznany przyjaciel Owen, któremu czasem brak rozsądku, ale na pewno nie brak optymizmu. Owen uczyni Duncana „króla aquaparku“ i sprawi, że będą to jego najlepsze wakacje.

1575 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39