Kino Plenerowe: The Room

dodane dnia: 2024-06-11 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-29
Organizatorzy zapraszają na Kino Plenerowe. Seans filmu "The Room" odbędzie się w ramach cyklu "Najlepsze z najgorszych".

Ciepły wieczór po upalnym dniu, lekki wiaterek, na niebie księżyc, doborowe towarzystwo i… starannie wyselekcjonowane kino czekają na Was podczas plenerowych seansów w ramach Lata w Mieście. Wszystkich tych, którzy sezon wakacyjny spędzają w Białymstoku albo wpadają w odwiedziny do naszego miasta, organizatorzy zapraszają na chwilę oddechu od codziennego zgiełku podczas filmowych pokazów pod chmurką!

The Room
USA 2003, 99′
reż. Tommy Wiseau


Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. I rzeczywiście, „The Room” to jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego, jak nie robić filmów. Jednocześnie to film kultowy i tak zły, że aż dobry.

Tommy Wiseau jest odtwórcą jednej z głównych ról, reżyserem, scenarzystą i producentem filmu. Dla „The Room” był także założycielem firmy produkcyjnej, prezesem, dyrektorem wykonawczym, działem prawniczym, menedżerem marki i wszystkim, kogo tylko można sobie wyobrazić.

Wiseau, który przez lata ukrywał swoje pochodzenie, choć wszystko wskazuje na to, że naprawdę nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania, bardzo chciał być pionierem i stworzyć coś wyjątkowego. Nie posiadał jednak żadnej wiedzy o kręceniu filmów, nie był też szczególnie otwarty na uwagi bardziej doświadczonych osób. Między innymi z tego powodu „The Room” to pierwszy i prawdopodobnie wciąż jedyny film na świecie, który nakręcono jednocześnie na taśmie 35 mm oraz kamerze HD, co wymagało dwóch różnych oświetleń na planie i dwóch ekip. Budżet filmu to 6 mln dolarów czego jednak zupełnie nie widać.
Początkowo „The Room” zaliczył siermiężną klapę frekwencyjną, ale z czasem wśród fanów kina klasy B i entuzjastów „guilty pleasure” stał się kultowy, a obecnie znany jest na całym świecie.

DUBBINGUJĄCY:
Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.
PRODUKCJA DUBBINGU: Najlepsze z Najgorszych

29 czerwca 2024, godz. 22:00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
Wstęp wolny

1334 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39