Klimatyczny koncert Apostolisa

2022.11.09 12:51
Przed nami niezwykły koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u. Będzie można zatopić się w dźwięki jazzowo-bluesowo-rockowe. A to za sprawą Anthimosa Apostolisa.
Klimatyczny koncert Apostolisa
Fot: Materiały prasowe

Grek urodzony w Polsce, gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania - Anthimos Apostolis porwie publiczność w świat muzyki jazzowej i bluesowej.

Apostolis uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów współczesnej muzyki jazzowo-rockowej. Występował z wielkimi, uznanymi muzykami: Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, grał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim czy Jimem Beardem. Przeważnie kojarzony jest z bluesem, występuje z SBB, Dżemem.

Od ponad 10 lat Anthimos gra z własnym kwartetem lub trio w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie. Koncertuje na całym świecie, nagrywa płyty. Płyty "Parallel Worlds" oraz ostatnia "Apostolis/50" spotkały się z euforycznym przyjęciem środowiska muzycznego. To projekty, w których bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów.

W Białymstoku artysta wystąpi z zespołem w składzie: Olaf Węgier – saksofon, Piotr Matusik – pianino, Robert Szewczuga – gitara basowa.

Koncert odbędzie się w sobotę (12.11), o godz. 18:00 w klubie Fama.

Szczegóły i bilety.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

930 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39