Klubokawiarnia Duży Pokój ma dość zamknięcia. Wbrew zakazom wznowi działalność

2021.04.16 08:39
Na mapie Białegostoku pojawi się kolejny lokal, który wznowi działalność. Znana Klubokawiarnia Duży Pokój już w sobotę zaprasza w swoje progi - oprócz słodkości i kawy z palarni Kafejeto, od godz. 16.00 będzie także muzyka na żywo. Czy lokal nie obawia się kontroli?
Klubokawiarnia Duży Pokój ma dość zamknięcia. Wbrew zakazom wznowi działalność
Fot: Klubokawiarnia Duży Pokój /fb

Kolejny otwarty lokal

Gastronomia w całej Polsce ma dość lockdownu oraz braku rządowej pomocy. Wiele lokali decyduje się na wznowienie działalności pomimo zakazu. Do tego grona dołączy białostocka Klubokawiarnia Duży Pokój.

- Kawiarnia ma największy klimat, gdy ludzie spędzają w niej czas, a nie przychodzą jedynie po kawę na wynos. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na otwarcie lokalu i udostępnienie sali, mimo obostrzeń dla wszystkich chętnych spędzić miło czas w kawiarni i umożliwić muzykom ponowne pojawienie się na scenie - poinformował Damian Klinicki, koordynator ds. kluczowych klientów.

Klubokawiarnia ma wznowić działalność w sobotę (17.04), jednak nie obawiają się kontroli policji ani sanepidu.

- Uważamy, że te wszystkie obostrzenia są nielegalne oraz wbrew prawu. Jesteśmy przygotowani na wizytę policji i nie obawiamy się otwarcia - przekazał nam Damian Klinicki. - Otwieramy się dla ludzi, którzy chcą do nas przyjść na filiżankę dobrej kawy i chcą spędzić miło czas. Nikomu nie nakazujemy do nas przychodzić, a jedynie chcemy by do naszej kawiarni powrócił dawny gwar i harmider, aby kawiarnia była wypełniona ludźmi. Jest nam przykro patrzeć na pustą kawiarnię, w której nie można nawet usiąść - dodał Klinicki.

Kontrole w Kafejeto

"W ten weekend nie zabraknie kawy wysokiej jakości z Kafejeto, lady pełnej pięknych słodkości z cukierni oraz atmosfery za którą uwielbiacie naszą kawiarnię" - czytamy na wydarzeniu klubokawiarni.

We współpracy z palarnią kawy oraz cukiernią Kafejeto klubokawiarnia otwiera się po długiej przerwie. A jak wygląda obecnie sytuacja w Kafejeto?

- Funkcjonuje już od ponad 2 miesięcy. Przez ten czas mieliśmy liczne kontrole i inspekcje, ale nikt nam nie może zabronić prowadzenia działalności gospodarczej. Trzymamy się wszystkich zaleceń sanepidu, mamy rozstawione stoliki w bezpiecznej odległości od siebie, ogólnodostępne płyny do dezynfekcji rąk, a sala jest regularnie dezynfekowana - tłumaczył koordynator ds. kluczowych klientów.

Jego zdaniem lokale gastronomiczne nawet w dobie pandemii mogą funkcjonować.

- Uważam, że Duży Pokój również stanie się takim miejscem do którego ludzie będą mogli bez obaw przychodzić - dodał.

"Ludzie pragną poczuć trochę normalności"

Do Kafejeto przychodzi dużo białostoczan, ale także przyjezdni chętnie odwiedzają to miejsce, ponieważ jako jedno z niewielu jest otwarte - można zjeść ciasto i wypić kawę na miejscu, a nie tylko na wynos.

- Widać, że ludzie są już zmęczeni siedzeniem w domu i pragną poczuć trochę normalności z dawnych czasów. Zapraszamy do nas wszystkie osoby chcące spędzić miłe chwile przy kawie z nastrojową muzyką - przekazał Damian Klinicki.

W sobotę na żywo wystąpi zespół Rynkowcy, w którego skład wchodzą: Marek Szorc (gitara elektryczna), Jan Kulik (perkusja), Julia Iwaniuk (wokal) i Patrycjusz Pura (saksofon i piano). Jak zapewnia klubokawiarnia, umilą oni pierwszy dzień otwarcia.

Klubokawiarnia Duży Pokój znajduje się przy ul. Malmeda 3 w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1320 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39