Kolarstwo górskie. W weekend zawody Pucharu Polski

2016.04.21 08:01
Tradycyjnie w kwietniu rusza rowerowy peleton w Białymstoku i tym razem również XIV wyścig w kolarstwie górskim MTB - Rusza Peleton. Po raz kolejny Białystok został doceniony i włączony do imprez Pucharu Polski MTB XCO.
Kolarstwo górskie. W weekend zawody Pucharu Polski
Fot: pixabay.com

Zawody odbędą się w Lesie Pietrasze w najbliższy weekend (23-24.04). Wystartują najlepsi kolarze MTB z całego kraju. To najwyższa rangą impreza kolarska w tej części Polski.

Trasa na rok 2016 została specjalnie przygotowana, urozmaicona o atrakcyjne, widowiskowe elementy jak dropy, jumpy, bandy, pumptracki – dość strome podjazdy i równie niebezpieczne zjazdy. Maksymalnie wykorzystano ukształtowanie terenu na wzgórzu w Lesie Pietrasze z widokiem na miasto. Długość trasy XCO 4 km, suma przewyższeń 320 metrów.

W tym roku wyniki z zawodów w Białymstoku brane są pod uwagę przez Polski Związek Kolarski przy wyłonieniu kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w MTB XCO Husgvarna / Szwecja w dniach 5-8 maja.

W sobotę (23.04) po raz pierwszy zostanie też zorganizowany wyścig sztafet mieszanych. Będzie to pilotażowo przeprowadzona konkurencja, która w 2016 r. zostanie wprowadzona jako konkurencja obserwowana do programu Mistrzostw Polski MTB XCO. Trasa wyścigu ma być krótka, widowiskowa i wymagająca technicznie, a zawodnicy będą pokonywać rundę dwukrotnie, na przemian - przykładowo najpierw junior, później juniorka, ten sam junior i kończy juniorka. Długość trasy do wyścigu sztafet to 2 km, suma przewyższeń 130 metrów.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1067 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39