Kolejna część doliny rzeki Białej będzie chroniona

2011.05.31 00:00
Kolejny fragment doliny rzeki Białej, tym razem w okolicach al. Jana Pawła II i ul. Antoniukowskiej, będzie objęty ochroną. Zapisy takie znalazły się w uchwalonym właśnie planie zagospodarowania przestrzennego.
Kolejna część doliny rzeki Białej będzie chroniona
Fot: Anna Dycha

Dolina rzeki Białej stanowi z terenami przyległymi główny obszar systemu przyrodniczego
Białegostoku i terenów zieleni miejskiej. Na obszarze tym mają być bezwzględnie systemu powiązań przyrodniczych i korytarzy ekologicznych co zapewnia chociażby tzw. przewietrzanie miasta.

Na terenie objętym nowym planem będzie więc głównie utrzymywana istniejąca funkcja proekologiczna. Większość obszaru całkowicie wyłączono z zabudowy. Nowe bloki będą mogły powstać jedynie na fragmencie, gdzie teraz jest bazar. Pozostałe niewielkie obszary to tereny częściowo niezabudowane do utrzymania i przekształceń oraz zabudowy jednorodzinnej do sukcesywnej modernizacji i uzupełnień. Fragmencik przeznaczono na zabudowę usługową.

Wzdłuż "Białki" między al. Jana Pawła a ul. Antoniukowską nie mogą powstawać np. warsztaty samochodowe czy stolarskie, blaszane garaże, wolnostojące wieże i słupy, stacje paliw, stacje obsługi pojazdów, myjnie oraz parkingi dla dużych pojazdów.

E.S.

1016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39