Kolejna podlaska firma inwestuje. A do tego pomaga chorym dzieciom

2022.05.26 14:59
Firma Alu-frost z Sowlan pod Białymstokiem rozbudowuje swój mark maszynowy i poszerza zakres usług. Do tego wspiera fundację "Pomóż Im".
Kolejna podlaska firma inwestuje. A do tego pomaga chorym dzieciom
Fot: Alu-frost

Alu-frost to firma specjalizująca się w obróbce metalu. Jej siedziba znajduje się w Sowlanach. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo rozbudowuje swój park maszynowy i poszerza zakres swoich usług. Niedawno zakupiła trzecią już laserową wycinarkę. Jej przedstawiciele pomyśleli jednak, by dochody ze zleceń z pierwszego miesiąca pracy maszyny przekazać na wsparcie podopiecznych Fundacji "Pomóż Im".

- W trudnych czasach należy inwestować – uważa Piotr Świrko, prezes alu-frost. – Rynek metalowy jest teraz mocno nieprzewidywalny. Są problemy z materiałem, ceny skaczą. Na tym tle chcemy być stabilną i pewną firmą. Mamy spore zapasy surowca, klienci nie czekają więc długo na realizację zamówień. Dokupiliśmy też nową wycinarkę, która upłynni i jeszcze bardziej skróci procesy produkcyjne, co jest ważne naszych kontrahentów. Planujemy, aby maszyny pracowały na określonej grupie materiałów – jedna posłuży do cięcia stali kwasoodpornej, druga- stali konstrukcyjnej. Pozwoli to nam na podniesienie jakości i mam nadzieję, że klienci to docenią.

Nowa maszyna kupiona przez alu-frost to laser BySmart Fiber 3015 marki Bystronic. Taka wycinarka może ciąż różne materiały uwzględniając ich specyficzne właściwości. Umożliwia obróbkę nie tylko stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i aluminium, ale także miedzi i mosiądzu. Nowa maszyna jest w stanie ciąć blachę nawet o grubości 3 cm, zachowując przy tym dużą precyzję. Technologia fiber, którą w niej wykorzystano jest dużo bardziej efektywna i oszczędna, a do tego bardzo szybka.

- Decyzja o wymianie starego lasera na nowy i z większą mocą, podyktowana była rosnącą ilością zleceń. Trzymilionowa inwestycja to dobra decyzja, która popycha nas do przodu. Osobiście nie traktuję tego jako kosztu ale możliwość do dalszego rozwoju. W alu-frost zbudowaliśmy profesjonalny zespół, który sprosta nawet najbardziej wymagającym zleceniom. Tworzą go operatorzy, planiści, konstruktorzy i technolodzy – dodaje Piotr Świrko. - Nasz dział obrabiarek pracuje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Zysk za pierwszy miesiąc pracy wycinarki trafi do Fundacji "Pomóż Im", która prowadzi hospicjum dla dzieci. Przedsiębiorstwo współpracuje z organizacją i nie jest to pierwszy raz, kiedy maszyna "pracuje charytatywnie" na jej rzecz.

Firma Alu Frost poza cieciem laserem firma produkuje też akcesoria samochodowe do ponad 40 różnych marek samochodów. Działa na rynku od prawie 20 lat, cały czas systematycznie poszerzając zakres swoich usług, inwestując w ludzi i sprzęt oraz rozbudowując zakład.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39