Kolejna siłownia na świeżym powietrzu. Tym razem na Leśnej Dolinie

2017.09.25 18:32
Już niebawem pojawi się kolejne miejsce do poćwiczenia na świeżym powietrzu. Tym razem siłownia "pod chmurką" stanie na Leśnej Dolinie.
Kolejna siłownia na świeżym powietrzu. Tym razem na Leśnej Dolinie
Fot: M. Jakowiak/UM

Miasto rozstrzygnęło już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę siłowni street workout. Kolejna tego typu inwestycja powstanie przy al. Jana Pawła II. Zrealizuje ją firma Hydros Plus Tomasz Kulesza. Koszt wszystkiego wyniesie ponad 100 tys. zł.

Niebawem na Leśnej Dolinie pojawią się trzy zestawy urządzeń - drążki do podciągania drabinki poziome i pionowe, poręcze równoległe. Ustawiona będzie też ławka do wykonywania brzuszków.

– Dzięki budżetowi obywatelskiemu, na życzenie mieszkańców, na terenie naszego miasta powstanie kolejne miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – Na projekt "Sportowo – rekreacyjnie – wygodnie przy al. Jana Pawła II" z ubiegłorocznej edycji oddano blisko pół tysiąca głosów - dodaje.

Siłownia będzie oświetlona, a teren wokół utwardzony. Wykonawca będzie też miał za zadanie zrobienie kanalizacji deszczowej i drenażu boiska rekreacyjnego przy ul. Jana Pawła II.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na Leśnej Dolinie można będzie poćwiczyć na świeżym powietrzu do końca listopada 2017 r.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

630 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39