Kolejna wysoka porażka jagiellońskich rezerw. Dla białostoczan sezon dobiegł końca

2021.06.16 19:15
W środę (16.06) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrały ostatni mecz w tym sezonie. III-ligowy zespół z Podlasia zmagania 2020/2021 zakończył porażką. Żółto-Czerwoni przegrali z Legionovią aż 1:5.
Fot: Jagiellonia Białystok

W środowe popołudnie podopieczni Wojciecha Kobeszki wybiegli na murawę obiektu przy ul. Elewatorskiej, by stoczyć ostatni III-ligowy pojedynek w tym sezonie. Przeciwnikiem białostoczan była Legionovia, a więc drużyna, która bez względu na wyniki ostatnich meczów w batalii 2020/2021 uplasuje się na 3. miejscu.

Mimo to ekipa z Legionowa nie przyjechała do stolicy Podlasia na wycieczkę. Goście chcieli rzetelnie wykonać swoją pracę i sztuka ta im się udała. Przyjezdni zeszli na przerwę, prowadząc 2:0, bo tuż przed końcem pierwszej połowy stojącego między słupkami gospodarzy Gostomskiego pokonał Piotr Dobrogost, który oddał płaski strzał z dystansu, a następnie skuteczną główką popisał się Dawid Papazjan.

Legionovia po zmianie stron wcale nie odpuściła, czego dowodem są kolejne bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Witecki, po czym rzut karny na gola zamienił Michał Bajdur.

Pod koniec starcia honorowe trafienie na konto Jagiellonii zdobył Gabor Żukowski, który dobrze uderzył piłkę głową, jednak ostatnie słowo i tak należało do gości. W 88. minucie wynik starcia na 5:1 dla Legionovii ustalił Marcin Kluska.

Ponieważ drugi garnitur Jagi jakiś czas temu rozegrał awansem swój mecz 36. kolejki, dla białostoczan sezon już się właśnie zakończył. Po podziale III-ligowej tabeli na grupę mistrzowską i spadkową Żółto-Czerwonym nie wiodło się najlepiej. W 14 spotkaniach Podlasianie zdołali wygrać zaledwie 2 razy, dlatego ostatecznie podopieczni Wojciecha Kobeszki zostaną sklasyfikowani na lokacie numer 8.

Jagiellonia II Białystok - Legionovia Legionowo 1:5 (0:2)
Bramki: Gabor Żukowski 82 - Piotr Dobrogost 41, Dawid Papazjan 45, Krzysztof Witecki 56, Michał Bajdur 63k, Marcin Kluska 88
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Huczko, Czerech, Żukowski, Płoszkiewicz, Jarmołowicz, Szczygieł, Tymendorf, Mościcki, Karpiński, Sakowicz