Kolejne 400 metrów rowerowej drogi. Tym razem przy śródmiejskiej obwodnicy

2019.03.07 08:49
Jeszcze w tym roku, chociaż już po wakacjach, rowerzyści dostaną nowy fragment drogi przeznaczonej dla jednośladów. Pojawi się on wzdłuż Trasy Generalskiej.
Kolejne 400 metrów rowerowej drogi. Tym razem przy śródmiejskiej obwodnicy
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

W Białymstoku powstanie kolejna ścieżka rowerowa. Będzie wiodła przez ul. gen. St. Maczka i ul. gen. F. Kleeberga. Na odcinku od istniejącej ścieżki rowerowej przy ul. gen. F. Kleeberga do drogi wewnętrznej ul. gen. St. Maczka powstanie droga dla rowerów o długości około 400 m. Miasto właśnie rozpoczęło szukanie wykonawcy. Wyłoniona w przetargu firma zajmie się m.in. robotami ziemnymi i rozbiórkowymi, wykonaniem niezbędnego oznakowania, obsługą geodezyjną. Prace powinny zostać wykonane do końca sierpnia 2019 r.

– Staramy się, aby nowo budowane ścieżki dla rowerzystów łączyły się w spójną sieć z już istniejącymi. Dzięki temu sukcesywnie powiększa się obszar, po którym można przemieszczać się na rowerze w komfortowych warunkach – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

W Białymstoku obecnie mamy ok. 120 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo–rowerowych. W planach są kolejne takie inwestycje. Obecnie powstaje choćby ścieżka wzdłuż ulic Wysockiego i Wasilkowskiej. Ma się ona łączyć z drogą dla jednośladów, która powstała pomiędzy Białymstokiem a Wasilkowem. Tą trasą można dojechać do Świętej Wody, a docelowo w planach jest stworzenie połączeń do Studzianek i Supraśla.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

951 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39