Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione

2019.01.23 11:19
Nie tylko w lokalach, ale jak się okazuje - również w garażach funkcjonariusze KAS ujawniają nielegalne automaty do gier. Mimo że kara za działanie takich urządzeń jest wysoka, nie brakuje tych, którzy podejmują ryzyko.
Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jeden z lokali w Siemiatyczach. Dlaczego? Podejrzewali, że są w nim urządzania do nielegalnych gier hazardowych. Domysły mundurowych okazały się trafne. Po wejściu do pomieszczeń wyposażonych m.in. w monitoring służący do selekcji klientów funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające urządzenia do gier hazardowych.

Niezgodne z prawem automaty pracownicy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli również podczas wspólnych działań ze strażą graniczną. W jednym z białostockich garaży zajmowanych przez 38-letniego mężczyznę mundurowi ujawnili dwa nielegalne sprzęty, wykorzystywane do uprawiania hazardu.

Automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do spraw karnych skarbowych. Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Zobacz też: Urządzali nielegalne gry. Słono za to zapłacą, Cios w nielegalny hazard. Lewe automaty do gier zlikwidowane

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1562 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39