Kolejne transakcje na linii Wisła - Jagiellonia. Białostoczanie wydali 3 miliony złotych

2019.01.21 17:49
Jagiellonia Białystok potwierdziła przeprowadzenie czwartego i piątego transferu tej zimy. Do żółto-czerwonej rodziny tym razem dołączyli Martin Kostal oraz Jesus Imaz.
Kolejne transakcje na linii Wisła - Jagiellonia. Białostoczanie wydali 3 miliony złotych
Fot: jagiellonia.pl

Kolejny zaciąg z Wisły

Ruch, jaki panuje w siedzibie Jagiellonii, przypomina ten, który możemy napotkać na dworcu. Drzwi w białostockim klubie nie zamykają się ani na chwilę, bowiem co sekundę ktoś wchodzi lub wychodzi. Słychać gwar, a pióra od rozwiązywania i podpisywania nowych umów aż parzą w ręce.

Tak, trwające okienko transferowe to z pewnością najintensywniejszy okres dla włodarzy Jagi od kilku lat. Z klubu odeszli już Sheridan, Bezjak, Machaj i Burliga, zaś w drugą stronę przywędrowali Kadlec, Arsenić, Scepović oraz Imaz i Kostal, którzy kontrakty z wicemistrzami Polski podpisali w poniedziałek (21.01).

Dwaj ostatni wymienieni zawodnicy to gracze ofensywni, którzy przed chwilą - podobnie jak Arsenić - reprezentowali barwy Wisły Kraków. Różnica jest jednak taka, że piłkarze drugiej linii - w przeciwieństwie do defensora - nie przyszli do stolicy Podlasia za darmo. Jaga za Kostala i Imaza wyłożyła ok. 3 miliony złotych. Oddała też w zamian Lukasa Klemenza, a ponadto - według nieoficjalnych informacji - ma dopłacać do kontraktu Łukasza Burligi.

3,5-letnie umowy

Czy 22-letni Słowak i 28-letni Hiszpan warci są wydania takich pieniędzy? Trudno powiedzieć. Kostal ma wprawdzie za sobą bardzo udaną rundę w Krakowie, gdzie w 19 ligowych meczach strzelił 2 gole i zaliczył 5 asyst, ale przecież wcześniej niczym szczególnym nie zachwycał. W Spartaku Trnava, skąd przyszedł do Wisły, w pierwszej drużynie rozegrał tylko 20 spotkań (1 gol).

Atutem nowego pomocnika Jagiellonii z pewnością jest wiek. Jeżeli Kostal będzie kontynuował to, co grał pod wodzą Macieja Stolarczyka, Duma Podlasia z pewnością za Słowaka otrzyma w przyszłości więcej niż właśnie wyłożyła.

Warto dodać, że 22-latkiem - oprócz Jagi - interesowały się też inne kluby. W tym gronie była Lechia Gdańsk oraz lider węgierskiej ekstraklasy - Ferencvarosi TC.

Jeżeli chodzi o Imaza, to tu są zdecydowanie większe powody do zadowolenia. Snajper ten - odkąd w sierpniu 2017 r. przyszedł do Lotto Ekstraklasy - był jednym z wyróżniających się piłkarzy całej ligi. W przeszłości rozegrał on 81 spotkań na zapleczu hiszpańskiej LaLiga, w których strzelił 14 goli i zanotował 4 asysty, zaś na polskiej ziemi udało mu się w 47 spotkaniach wykręcić bilans na poziomie 14 bramek i 7 asyst.

Obaj zawodnicy związali się z białostockim klubem kontraktami ważnymi do czerwca 2022 r. Martin w żółto-czerwonej koszulce będzie biegać z numerem 77. Jego kolega z Wisły Kraków przyodzieje trykot z liczbą 11.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1557 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39