Kolejne zwycięstwo Jagiellonii Białystok. Jan Pawłowski przelobował bramkarza

2013.07.03 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała w meczu kontrolnym w Poznaniu miejscową Wartę 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jan Pawłowski w 29. minucie gry.

Pierwszą groźna akcję Jagiellonia Białystok stworzyła w 14. minucie. Nieporozumienie obrońców Warty próbował wykorzystać Paweł Drażba. Jednak najszybciej do piłki dobiegł bramkarz – Adrian Lis, który zażegnał niebezpieczeństwo. W 22. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Piłkarze Warty w zamieszaniu podbramkowym dwukrotnie próbowali pokonać Krzysztofa Barana. Za każdym razem piłkę blokowali obrońcy Jagi. W 29. minucie żółto-czerwoni otworzyli wynik meczu. Jan Pawłowski ładnym lobem pokonał Lisa.

Jagiellonia Białystok mogła podwyższyć w 63. minucie, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił Alain Ngamayama. W 75. minucie z dystansu strzelał Emil Gajko, ale za słabo, żeby zaskoczyć golkipera Warty. Jeszcze w ostatnich sekundach gry Pawłowski był w sytuacji sam na sam z bramkarzem z Poznania. Jednak Paweł Beser okazał się lepszy od napastnika z Białegostoku.

Przypomnijmy, że w porannym sparingu żółto-czerwoni pokonali pierwszoligowy Stomil Olsztyn 2:1 (1:1).

Relacja z meczu: Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1). Bramka: Jan Pawłowski 29.

Warta Poznań: Adrian Lis (41 Paweł Beser) - Dariusz Wróblewski, Wojciech Onsorge (41. Przemysław Wyrwa), Adrian Bartkowiak (41. Yohan Ruiz), Dawid Czerniejewicz (54. Mateusz Biejwas) - Michał Grzesiek, Alain Ngamayama, Gerard Pińczuk (26. Mateusz Maruniak, 62. Filip Brzostowski), Piotr Kurminowski (41. Michał Ciarkowski), Błażej Nowak (41. Mikołaj Marciniak) - Paweł Piceluk (41. Marcin Klatt).

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Mateusz Żebrowski, Tomasz Porębski (56. Martin Baran), Michális Vakalópoulos, Adam Waszkiewicz - Sebastian Kamiński (41. Adrian Seweryn), Michał Pawlik (41. Kim Min-kyun), Andrzej Niewulis, Michał Fidziukiewicz (70. Jan Pawłowski), Paweł Drażba (41. Mateusz Klichowicz) - Jan Pawłowski (56. Emil Gajko).