Kolejny "ekspresowy" odcinek trasy do Warszawy działa. Niedługo będą kolejne

2018.07.20 15:00
Jeden mazowieckich odcinków trasy ekspresowej S8, łączącej Białystok i Warszawę, został oddany do użytku kierowcom. Do realizacji całej inwestycji zostało już naprawdę niewiele.
Kolejny "ekspresowy" odcinek trasy do Warszawy działa. Niedługo będą kolejne
Fot: GDDKiA

W piątek (20.07) udostępniono kierowcom przeszło 9-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego. Tym samym wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej dojedziemy do Białegostoku dwiema jezdniami. W sumie to około 100 kilometrów ekspresowej drogi.

Pierwszy krok

- Cieszę się, że kierowcy otrzymują kolejny odcinek trasy S8 łączy Białystok z centrum kraju. Dzięki następnym odcinkom, które za kilka tygodni będą również udostępnione, skróci się czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo podróży – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

To pierwszy z mazowieckich odcinków S8 prowadzonych przez oddział GDDKiA w Białymstoku, z którego kierowcy mogą korzystać na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, jaka ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń. Powinno to nastąpić do końca sierpnia 2018 roku.
 
Do zakończenia robót – 100 km/h

Jest to podobne rozwiązanie do tego, jakie zastosowano 22 grudnia ubiegłego roku na fragmencie S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa. Podobny jest też powód. Wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. Co za tym idzie, prędkość będzie ograniczona do 100 km/h, a miejscami mogą pojawiać się utrudnienia i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Co ważne, gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i te chroniące środowisko.
 
Cała trasa niemal gotowa

Ponad 9-kilometrowy odcinek od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw realizuje firma POLAQUA. Umowa z wykonawcą została podpisana w lutym 2016. Do końca sierpnia wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie i tym samym droga będzie gotowa. Ten fragment biegnie właściwie po starym śladzie DK 8 i łączy się z przeszło 80-kilometrową, częścią drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim, która jest już gotowa od zeszłego roku.

Z kolei na terenie województwa mazowieckiego w budowie jest jeszcze fragment od S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba (puszczenie ruchu na przełomie września i października) oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka (koniec sierpnia).

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39