Kolejny imigrant nie żyje. Podano przyczynę

2021.09.24 12:01
To już czwarta śmierć osoby na terytorium Polski, przy polsko-białoruskiej granicy.
Kolejny imigrant nie żyje. Podano przyczynę
Fot: Straż Graniczna

Straż Graniczna podała kolejny komunikat o tragicznym zdarzeniu przy polsko-białoruskiej granicy. Minionej nocy w odległości 500 m od linii granicy z Białorusią zatrzymano grupę imigrantów, obywateli Iraku.

"Jeden z mężczyzn pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł (prawdopodobnie na zawał serca). Kolejny z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest w szpitalu" - lakonicznie poinformowali pogranicznicy.

W miniony weekend na terytorium Polski ujawniono trzy ciała migrantów. O okolicznościach śmierci jednego z nich wiadomo nieco więcej, z uwagi na to, że byli przy nim dwaj jego współtowarzysze. Także w weekend zmarła jedna osoba już po białoruskiej stronie granicy. Białoruskie media donosiły, że wyglądało na to, iż ciało kobiety zostało przeciągnięte ze strony polskiej. Polska straż graniczna zaprzecza tym informacjom. Więcej: Szokujące szczegóły dotyczące zgonów migrantów przy polsko-białoruskiej granicy

Podawanych przez straż graniczną komunikatów nie można zweryfikować na miejscu z uwagi na obowiązujący stan wyjątkowy.

W czwartek (23.09) ujawniono 271 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Zatrzymano trzech obywateli Iraku oraz dodatkowo pięć osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy: dwóch obywateli Iraku, obywatela Polski, obywatela Gruzji oraz obywatela Czech.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39