Kolejny ruch transferowy Jagiellonii

2020.08.04 20:00
Jagiellonia Białystok podpisała kontrakt z następnym zawodnikiem. W nowym sezonie żółto-czerwonych barw będzie bronić Szymon Sobczak.
Kolejny ruch transferowy Jagiellonii
Fot: Jagiellonia Białystok

W letnim okienku transferowym Duma Podlasia pozyskała już Błażeja Augustyna, Macieja Masa i Pavelsa Steinborsa. Teraz do tego grona dołączył też Szymon Sobczak, czyli 27-letni napastnik.

Nowy nabytek Jagi w ostatnim czasie reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. Udane w wykonaniu snajpera były zwłaszcza niedawno zakończone rozgrywki. W batalii 2019/2020 Sobczak zdobył na zapleczu PKO Ekstraklasy 10 goli, do których dołożył 5 asyst. Ponadto urodzony w Zakopanem piłkarz 2-krotnie wpisał się listę strzelców w Pucharze Polski.

W poprzednich latach Sobczak także występował na poziomie I ligi. Nie tylko w Stomilu, ale też w Stali Mielec i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Nowemu nabytkowi Dumy Podlasia udało się również pokazać na najwyższym piłkarskim szczeblu w Polsce, ale było to bardzo dawno temu. Mowa tu bowiem o sezonach 2010/2011 i 2011/2012. Wtedy to Sobczak zaliczył 5 ekstraklasowych gier o łącznej liczbie 23 minut w barwach Górnika Zabrze.

- Rozmowy trwały od końca sezonu I ligi. Były inne opcje, ale na dzisiaj Jagiellonia jest dla mnie jednym z tych klubów, którym się nie odmawia - powiedział na łamach oficjalnej strony Jagi, zaraz po podpisaniu kontraktu, Szymon Sobczak.

W Jagiellonii Białystok opisywany snajper będzie występować z numerem 9. 27-latek związał się z podlaskim zespołem kontraktem na 2 sezony z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1203 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39