Koncert na oddziałach szpitalnych

dodane dnia: 2016-01-12 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2016-01-16
Brawo najmłodsi!
Skoro Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma grać do końca świata i jeden dzień dłużej dzieci z zespołu Uku-donaco Bjalistoko postanowiły nie kończyć swego świątecznego muzykowania lecz pójść w goście do chorych dzieci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.
Sobota i niedziela to smutne dni, w których nie ma zajęć z nauczycielami, na salach szpitalnych jest wiele pustych łóżek, bo rodzice starają się zabrać chociaż na 2 dni swoje dzieci do domu. Pozostają jednak te, których rodzice mieszkają daleko lub są zbyt chore aby pozwolić im wyjść na przepustkę.
Ten właśnie szpital jest szczególnie drogi naszemu sercu ponieważ nosi imię Białostoczanina XX w., twórcy uniwersalnego języka esperanto i lekarza okulisty – Ludwika Zamenhofa.
Dzieci z zespołu Uku-donaco Bjalistoko koncertowały już podczas 16 Białostockich Dni Zamenhofa oraz w klubie Metafora podczas Świątecznego Muzykowania - w gronie 70 instrumentalistów z Objazdowej Szkoły Muzycznej Lecha Mazurka. Mają repertuar dla wszystkich grup wiekowych i wszystkich kultur – również w esperanto. Dodatkową atrakcją zespołu są hawajskie ukulele na których akompaniują sobie młodzi artyści. Zespół powstał we wrześniu 2015 roku, ma swoja salę ćwiczeń w Białostockim Towarzystwie Esperantystów i ma nadzieję zyskać rozgłos jak sam język Esperanto.

Bądźcie z nami w najbliższą sobotę w UDSK i nieście radość i uśmiech tam, gdzie go najbardziej brakuje.
Miejsce imprezy

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39